TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

08 2023

Budowa szkoły muzycznej z poślizgiem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja1 - Grodzisk News


Plany Grodziska, aby do 2025 roku w mieście stanęła nowa siedziba szkoły muzycznej najprawdopodobniej ulegną przesunięciu. Powodem formalne sprzeciwy okolicznych mieszkańców, którzy oprotestowali inwestycję.


W listopadzie ubiegłego już roku Grodzisk podpisał z firmą EBIM umowę na przygotowanie opracowania wielobranżowej dokumentacji: projektu budowlanego, projektu wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wraz pełnieniem nadzoru autorskiego. Pracownia stworzyła zresztą także koncepcję.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na początku roku do magistratu trafiła gotowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Perspektywa uruchomienia nowego gmachu szkoły na początku 2025 roku wydawała się więc nabierać realnych kształtów. Od tamtej pory jednak sprawa utknęła jednak na poziomie niezgody części mieszkańców na budowę szkoły.

– Mamy protesty mieszkańców, a z doświadczenia wiemy, że zanim dojdziemy do porozumienia mija sporo czasu – przyznaje Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Kiedy zatem urzędnicy spodziewają się startu budowy gmachu przy pl. Zygmunta Starego? – Nie chciałbym składać mało realnych deklaracji, dlatego powiem, że budowa zacznie się prawdopodobnie w przyszłym roku, a najprawdopodobniej pod koniec 2024 roku – przyznaje burmistrz.

Przypomnijmy więc założenia z projektu budowy szkoły. Elewacja szkoły będzie częściowo szklana. Na parterze zaplanowano salę koncertową na około 200–250 widzów, a także bar i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze z kolei znajdzie się część dydaktyczna, będzie do niej oddzielne wejście, aby uczniowie nie przeszkadzali w koncertach. Pod szkołą zaplanowano parking podziemny, na który będzie się wjeżdżało od strony ul. Wólczyńskiej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.