TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

30

04 2021

Budowa sieci wodociągowej znacznie tańsza?


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBudowa sieci wodociągowej znacznie tańsza? - Grodzisk News


Nie brakuje chętnych do budowy sieci wodociągowej na terenie gminy Jaktorów. Co ciekawe, niemal wszystkie propozycje są znacznie tańsze niż zakładał magistrat.


Łączna długość sieci wodociągowej, która ma powstać w gminie Jaktorów w ramach tego przetargu to blisko 11,4 km. Dlatego też nie dziwią koszty przedsięwzięcia, które magistrat liczy w milionach złotych. Jednak wiele wskazuje na to, że zadanie uda się zrealizować znacznie taniej niż zakładano.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Magistrat zabezpieczył na ten cel 4,4 mln zł. Swoje oferty złożyło sześć firm, z czego tylko jedna z nich (na 4,6 mln zł) była wyższa od zakładanej przez urząd kwoty. Pozostałe były znacznie niższe – wahały się od 2 mln zł do niecałych 3,19 mln zł. Oznacza, to, że gdyby oferta najkorzystniejsza spełniła wszystkie wymogi formalne, to tę inwestycję Jaktorów zrealizowałby ponad dwukrotnie taniej niż zakładał.

Przypomnijmy, że zadanie zakłada budowę sieci w następujących ulicach: Błotna, Szwoleżerów, Jazdy Polskiej, Szaserów, Fabryczna i Kmicica w Jaktorowie; Kresowa w Grądach; Rejtana, Fredry, Jasna, Ściegiennego, Topolowa, Modrzewiowa, Jaśminowa, Wschodnia i Południowa w Henryszewie; boczna od Zygmunta Starego, Jagiełły, droga boczna od ul. Jagiełły, Gierymskiego, Ogrodowa i boczna od ul. Ogrodowej, Alpejska, boczna od ul. Alpejskiej, Polskiego Związku Ludowego w Chylicach; Miła i boczna od ul. Miłej, ulica boczna od Sygietyńskiego, Dzwonkowa, Turystyczna w Starych Budach; Wiosenna, Malinowa, Daktylowa, Poziomkowa, Oliwkowa, Agawy, Królowej Marysieńki, Rusałki, Heweliusza i Jowisza w Bieganowie; Złota, Platynowa, boczna od ul. Długiej, Długa, Goździkowa i Imbirowa w miejscowości Sade Budy; Armii Krajowej, Fieldorfa, Kleeberga i Chmielna w Kolonii Jaktorów; Armii Krajowej i Godziny „W” w Budach Zosinych; Podlaska i Lutosławskiego w Budach Grzybku, Figowa w Mariampolu, Łąkowa w Korytowie.

Wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zadania od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.