05 09 2019

Budowa ratusza oficjalnie rozpoczęta

05.09.2019, godz.: 07:28
Budowa ratusza oficjalnie rozpoczęta
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz./Wizualizacja

Oficjalnie rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę nowej siedziby grodziskiego ratusza w sąsiedztwie Willi Niespodzianka. Nie omieszkał poinformować o tym wiceburmistrz Tomasz Krupski.

Włodarz zamieścił przy tej okazji krótki film na Facebooku. – Aż miło popatrzeć na rozpoczynającą się budowę nowego ratusza – napisał Tomasz Krupski.

Zgodnie z dokumentacją przetargową ratusz ma być dwupiętrowy z częściowym podpiwniczeniem okalać zabytkową Willę Niespodzianka. Parter będzie przeznaczony głównie dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro będzie przeznaczone na pomieszczenia biurowe. Na każdej kondygnacji zaprojektowano też pokój śniadań i węzeł sanitarny oraz pomieszczenia magazynowo-archiwalne do przechowywania dokumentów. Będzie też nadbudówka na pomieszczenia techniczne i kotłownię. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy.

Inwestycję opiewającą na 18,5 mln zł zrealizuje firma ZAB-BUD z Warszawy. Ratusz ma być gotowy w 2021 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.