reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Budowa przedszkola i żłobka na Okrężnej idzie do przodu. Wiemy kiedy obiekt będzie gotowy na przyjęcie dzieci

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa przedszkola i żłobka na Okrężnej idzie do przodu. Wiemy kiedy obiekt  będzie gotowy na przyjęcie dzieci - Grodzisk News


Od stycznia ubiegłego roku trwa budowa gmachu przedszkola i żłobka przy ul. Okrężnej w Grodzisku. Dziś, blisko 14 miesięcy później, inwestycja jest już bardzo zaawansowana. My zaś wiemy już kiedy placówka ma zacząć działać.


W budynku na parterze znajdzie się oddział żłobkowy z czterema salami, a na pierwszym i drugim piętrze mieścić się będzie część przedszkolna z siedmioma salami. W skład budynku wchodzić ma też m.in. kuchnia z zapleczem, sala gimnastyczna, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne. Budynek posiada 2 klatki schodowe i 2 windy (osobową i gastronomiczną).

Budynek zaprojektowano jest w technologii tradycyjnej: fundamenty będą żelbetowe, ściany konstrukcyjne z pustaków ceramicznych a działowe z bloczków gazobetonowych, stropy w większości są z płyt kanałowych, dach o drewnianej więźbie pokryty jest papą. Wykończenie elementów zależy od przeznaczenia pomieszczeń. Budynek wyposażony będzie w instalacje: elektryczną. wodno-kanalizacyjną, odgromową, grzewczą w postaci ogrzewania z kotłowni gazowej; gazową, klimatyzacyjną, wentylacyjną przeciwpożarową i teletechniczną mechanicznej, teletechniczną,

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejny ważny punkt obiektu to kuchnia z pełnym wyposażeniem technologicznym, jak kuchnie gazowe, piece konwekcyjno-parowe, lodówki, kocioł warzelny, krajalnica, szatkownica, umywalki, szafy, stoły, regały, okapy, wózki transportowe.

Przed budynkiem przedszkola zaplanowano również parking dla 35 samochodów, plac zabaw Cały teren zaś zostanie oświetlony i ogrodzony. Na wczorajszej sesji rady miasta radni wyrazili też zgodę na nabycie działki, na której stanie rzeczony plac zabaw.

–Bardzo się cieszymy, że prace na budowie przedszkola idą do przodu i wszystko wskazuje na to, że zostaną zakończone we wrześniu, a po odbiorach technicznych będziemy mogli uruchomić placówkę jeszcze w tym roku, pod jego koniec – mówi nam Katarzyna Marcinkowska, wiceburmistrz Grodziska, odpowiedzialna m.in. za oświatę w gminie.

Przypomnijmy, że nowy obiekt będzie mógł przyjąć 170 dzieci w wieku przedszkolnym i kolejną setkę maluchów przeznaczonych do opieki żłobkowej.

Budowa przedszkola i żłobka na Okrężnej idzie do przodu. Wiemy kiedy obiekt  będzie gotowy na przyjęcie dzieci - Grodzisk News
Budowa przedszkola i żłobka na Okrężnej idzie do przodu. Wiemy kiedy obiekt  będzie gotowy na przyjęcie dzieci - Grodzisk News
Budowa przedszkola i żłobka na Okrężnej idzie do przodu. Wiemy kiedy obiekt  będzie gotowy na przyjęcie dzieci - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Uffff. No i już będzie zrobione!
Tak na poważnie wreszcie uda się ten projekt zamknąć. Pamiętam jak czekałem, aby to zostało zbudowane i oddane. Projektowanie, ogłaszanie terminów budowy itp. już trochę trwa. Dobrze to pamiętam, ponieważ myślałem, że moje dzieci załapią się na to przedszkole jak jeszcze mieszkałem na osiedlu Kopernika. Ale cóż
lata lecą i dzieciaki są jus 5, 6 klasie.

55
01-03-2025 09:29

Dzień dobry,

Czy gdzieś można złożyć aplikacje na pracę w tym przedszkolu/żłobku?

Magdalena
16-03-2025 18:27



AKTUALNOŚCI

Milanówek dementuje informacje ws. terenów po dawnym MIFAM-ie

Milanówek zdementował informacje sugerujące porozumienie gminy z firmą Trei „w sprawie zabudowy wielorodzinnej” na terenach po dawnej fabryce MIFAM. Ratusz twierdzi, że zgodnie z projektem Planu Ogólnego na owej działce może pojawić się tylko działalność usługowa

Nie brak propozycji w grodziskich kinach

Czas przyjrzeć repertuarom obu grodziskich kin na najbliższe dni. Tradycyjnie są w nich propozycje już znane, jak również zupełnie nowe. W poniedziałek kino CK będzie nieczynne.

Grodzisk. Osobówka uderzyła w słup na 3 Maja

Spore poruszenie wywołały wśród mieszkańców Grodziska wozy strażackie jeżdżące na sygnałach w centrum miasta w piątek późnym wieczorem. Okazało się, że po godz. 23.00 na 3 Maja doszło do zderzenia, a na miejscu prócz policji działało kilka zastępów straży pożarnej, przybyła też karetka pogotowia.

Wieczorne zderzenie na wiadukcie w Jaktorowie

Kilka zastępów straży pożarnej, a także policję i pogotowie skierowano w piątkowy wieczór na wiadukt w Jaktorowie. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.

Batalion WOT z Książenic poszukuje ratowników medycznych

61 Batalion Lekkiej Piechoty w Książenicach szuka osób, które chcą wykorzystać swoje umiejętności w służbie Ojczyźnie. Prowadzi nabór na stanowiska ratowników.

Lekki dach i estetyczne wykończenie – w jakich sytuacjach gonty dachowe sprawdzają się najlepiej?

Gonty dachowe należą do materiałów pokryciowych wykorzystywanych zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przy modernizacji starszych obiektów. Ich popularność wynika między innymi z niewielkiej masy, stosunkowo prostego montażu oraz dużej różnorodności wzorów i kolorów. W praktyce wybór tego rodzaju pokrycia powinien być jednak uzależniony od parametrów technicznych dachu, warunków eksploatacyjnych oraz oczekiwanej trwałości materiału. W artykule przedstawiono sytuacje, w których gonty dachowe mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem oraz omówiono ich najważniejsze właściwości.

Pożar budynku w Golach. W akcji sześć zastępów straży

W piątek doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gole w gminie Baranów. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Burze nad regionem. IMGW wydał ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie przed burzami mogącymi nawiedzić nasz region.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.