TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2022

Budowa obwodnicy (obecnie) zgodnie z planem [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBudowa obwodnicy (obecnie) zgodnie z planem [FOTO] - Grodzisk News


Po przerwie zaglądamy na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska. Burmistrz Grzegorz Benedykciński wyjawił, że obecnie prace przebiegają bez zakłóceń, toteż termin otwarcia trasy w listopadzie tego roku pozostaje aktualny.


Wykonawcy udało się zatem nadrobić opóźnienia w harmonogramie robót, wynikające z nieprzewidzianego wysokiego poziomu wód gruntowych na wysokości fabryki Frito Lay i Piekarni Szwajcarskiej. Konieczne było przygotowanie sprzętu, a następnie odpompowanie wody, co zajęło sporo czasu, ale...

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Wykonawca nadrobił opóźnienia i tak jak zapowiadał jeszcze w grudniu ubiegłego roku, że w listopadzie tego roku trasa będzie gotowa do otwarcia w listopadzie 2022, tak to uznajemy za wiążące i aktualne – mówi nam burmistrz Grodziska, który ma bieżące informacje od drogowców z województwa, którzy prowadzą tę inwestycję.

Realizuje ją zaś firma Strabag. Budowa ma duże znaczenie komunikacyjne. Pozwoli na odciążenie centrum miasta poprzez przejęcie ruchu generowanego przez zjazd z autostrady A2. Inwestycja zakłada budowę trzech mostów nad drogą gruntową w pobliżu węzła autostradowego, nad torami kolejowymi oraz rzeką Mrowną. Wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego ?Grodzisk? do drogi województwa nr 579 na terenie Kałęczyna. W ciągu tej trasy zostanie przebudowana, infrastruktura podziemna i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Powstaną też drogi dojazdowe. Planowany termin oddania inwestycji to koniec 2022 roku. Całkowity koszt inwestycji to 145,5 mln zł, z czego 116 mln zł to środki unijne przyznane Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Warszawie przez samorząd województwa mazowieckiego.

Budowa obwodnicy (obecnie) zgodnie z planem [FOTO] - Grodzisk News
Budowa obwodnicy (obecnie) zgodnie z planem [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W artykule autor podał nie precyzyjna informację. W Grodzisku nie ma szwajcarskiej piekarni.Piekarnia Szwajcarska w Polsce to Inter Europol. W Grodzisku jest Aryzta, która centralę i rodowód ma co prawda szwajcarski,ale w Polsce mówiąc o piekarni szwajcarskiej mamy na myśli nter Europol.

Ryszard
28-04-2022 23:55

Zgodnie z planem? Przecież miała być gotowa na 22 lipca, a nie w listopadzie.

Becia
29-04-2022 07:07

Czy Europol działa w okolicach Grodziska? Jak nie, to nie ma powodów się czepiać? Gdyby ten portal grodzisknews byl ogolnopolski, można wówczas wymagać precyzji. Jednak to loaklny portal i artykuły w nim zamieszczone dotyczą w 95% powiatu.

Precyzja
29-04-2022 10:35

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.