TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

01 2021

Budowa obwodnicy Grodziska. Nowe zmiany w organizacji ruchu


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Budowa obwodnicy Grodziska. Nowe zmiany w organizacji ruchu - Grodzisk News


Grodziski magistrat poinformował o zmianach w organizacji ruchu w Grodzisku. Mają one związek z budową obwodnicy zachodniej i obowiązują od dziś na ul. Wspólnej.


– W związku z budową obwodnicy od dzisiaj (28 stycznia) na ul. Wspólnej zostaje wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Ruch wahadłowy będzie odbywał się na wysokości firmy Pepsico – podał grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

To kontynuacja zmian rozpoczętych 12 stycznia. Wówczas korekta dotyczyła innego sposobu jazdy w ciągu ul. Radziejowickiej. Teraz czas na kolejne zmiany i weaz z postępami budowy, trzeba będzie się z nimi liczyć.

Koszt budowy obwodnicy do 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk Mazowiecki” do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna.

Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

Obecne tempo prac wskazuje, że termin zakończenia inwestycji jest niezagrożony.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.