TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

10 2021

Budowa obwodnicy Grodziska łapie opóźnienie przez wody gruntowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Budowa obwodnicy Grodziska łapie opóźnienie przez wody gruntowe - Grodzisk News


Wysoki stan wód gruntowych na odcinku prac przy budowie zachodniej obwodnicy Grodziska sprawia, że inwestycja się opóźni. Włodarze zapewniają jednak, że poślizg nie jest duży i wyniesie miesiąc.


Budowa obwodnicy ruszyła w październiku ubiegłego roku. Obwodnica ma być lekiem na grodziskie korki, znacznie poprawić przejezdność w mieście i wyprowadzić ruch tranzytowy. 

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Koszt inwestycji to 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk Mazowiecki” do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna. Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

Dotychczas prace biegły bez większych zakłóceń. Ostatnio pojawiły się jednak trudności które przesuną termin realizacji inwestycji planowany pierwotnie na koniec 2022 roku. – Opóźnienie wynika z nieprzewidzianego wysokiego poziomu wód gruntowych na wysokości Frito Lay i Piekarni Szwajcarskiej. Konieczne jest przygotowanie sprzętu, a następnie odpompowanie wody – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Spowoduje to miesięczne opóźnienie realizacji budowy, ale przy tak dużym przedsięwzięciu potrafią zdarzyć się takie sytuacje – dodaje.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Co miał burmistrz na myśli pisząc Piekarnia Szwajcarska ? bo w Grodzisku nie ma Piekarni Szwajcarskiej czyli Europolu. Jest Aryzta , która ma pochodzenie Irlandzko-Szwajcarskie.

rob
12-10-2021 17:52

Serio mądralo? Ktoś przez ten skrót myślowy przegrał kupę kasy, zmarł na zawał? ;)

mirek
12-10-2021 18:05

Rob. Serio?

Nowy
12-10-2021 19:28

pokaż wszystkie komentarze (15)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.