20 05 2020

Budowa obwodnicy czeka na start. Rozpoczęcie inwestycji w wakacje?

20.05.2020, godz.: 09:30
Budowa obwodnicy czeka na start. Rozpoczęcie inwestycji w wakacje?

Na początku kwietnia mazowiecki zarząd dróg otworzył oferty w przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska. Choć wysokość ofert pozwala nam spokojnie czekać na wybór wykonawcy, to drogowcy jeszcze tego nie ogłosili. Burmistrz Grodziska spodziewa się jednak, że inwestycja mogłaby ruszyć w wakacje.

Aby jednak mogły się rozpocząć działania przygotowujące budowę – w tym zmiana organizacji ruchu – a następnie sama budowa, najpierw MZDW musi wyłonić firmę wykonawczą i podpisać z nią umowę.

– Przy tak kosztownych inwestycjach procedury oceny oferty i wyboru tej zwycięskiej trwają długo, bo wszystko musi zostać sprawdzone przez Urząd Zamówień Publicznych. Z moich wiadomości wynika, że jesteśmy już blisko decyzji o wyborze. Mam nadzieję, że w połowie czerwca nastąpi podpisanie umowy ze zwycięską firmą, która w wakacje rozpoczęłaby inwestycję – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

MZDW zabezpieczył na budowę 193 mln zł. Przy wyborze wykonawcy decydująca będzie cena, ponieważ każda z sześciu firm w owych dwóch kryteriach zaproponowała te same warunki – 60 miesięcy rękojmi i kierownika budowy z doświadczeniem przy trzech podobnych inwestycjach. Jak zatem kształtują się zaproponowane ceny? Najniższą zaoferowała firma Strabag z siedzibą w Pruszkowie – prawie 145,6 mln zł; warszawskie konsorcjum firm Polimex Mostostal i Polimex Infrastruktura wyceniło swe usługi na 148,7 mln zł; stołeczny Budimex SA zażyczył sobie prawie 157 milionów.

Kolejne oferty pod względem wysokości ceny należą do konsorcjum firm Firm Faber Polska i SP Sine Midas Stroy z Warszawy – prawie 160,5 mln zł; Skanska SA zaproponowała cenę 166,2 mln zł, a firma Intop Warszawa wyceniła inwestycję na prawie 181 mln zł.

Obwodnica ma być gotowa w 2022 roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata