reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

01 2022

Budowa nowej biblioteki idzie do przodu. Prawie 3 mln dotacji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiBudowa nowej biblioteki idzie do przodu. Prawie 3 mln dotacji - Grodzisk News


Urząd marszałkowski Mazowsza przekazał 2,8 mln zł dotacji na trwającą już budowę nowego gmachu biblioteki miejskiej w Brwinowie. Obiekt ma być gotowy jesienią tego roku.


Obecnie Biblioteka Publiczna im. Władysława Wernera, ma swoje placówki w trzech miejscach, ale główna siedziba znajduje się teoretycznie tymczasowo w budynku zlokalizowanym na tyłach Urzędu Gminy Brwinów na ulicy Grodziskiej 12. Teoretycznie, bo została przeniesiona tam w 2004 r. Jednak niebawem to się zmieni.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W kwietniu 2021 roku Brwinów zawarł umowę na budowę gmachu, który powstaje przy ul. Grodziskiej 10A. Nowy budynek będzie posiadał dwie kondygnacje, parterową o powierzchni około 500 m kw. i małe około 60 m kw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię. Na parterze budynku znajdzie się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia prasy z zespołem toalet w tym toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem oraz pokoje administracyjne. Teren, na którym powstaje biblioteka, będzie miał zapewniony dostęp do drogi publicznej. Powstanie droga wewnętrzna z komunikacją pieszą, miejscami parkingowymi i wiatą na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

Koszt całej inwestycji to ponad 4,5 mln zł. – Prace na budowie biblioteki idą pełną parą. Mam nadzieję, że jesienią tego roku Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie otworzy podwoje swojej nowej siedziby i będziemy mogli korzystać z ciekawszej oferty w dużo lepszych i bardziej komfortowych warunkach. Trzymajcie kciuki za pomyślną realizację tej inwestycji – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.