TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

01 2022

Budowa nowej biblioteki idzie do przodu. Prawie 3 mln dotacji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiBudowa nowej biblioteki idzie do przodu. Prawie 3 mln dotacji - Grodzisk News


Urząd marszałkowski Mazowsza przekazał 2,8 mln zł dotacji na trwającą już budowę nowego gmachu biblioteki miejskiej w Brwinowie. Obiekt ma być gotowy jesienią tego roku.


Obecnie Biblioteka Publiczna im. Władysława Wernera, ma swoje placówki w trzech miejscach, ale główna siedziba znajduje się teoretycznie tymczasowo w budynku zlokalizowanym na tyłach Urzędu Gminy Brwinów na ulicy Grodziskiej 12. Teoretycznie, bo została przeniesiona tam w 2004 r. Jednak niebawem to się zmieni.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W kwietniu 2021 roku Brwinów zawarł umowę na budowę gmachu, który powstaje przy ul. Grodziskiej 10A. Nowy budynek będzie posiadał dwie kondygnacje, parterową o powierzchni około 500 m kw. i małe około 60 m kw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię. Na parterze budynku znajdzie się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia prasy z zespołem toalet w tym toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem oraz pokoje administracyjne. Teren, na którym powstaje biblioteka, będzie miał zapewniony dostęp do drogi publicznej. Powstanie droga wewnętrzna z komunikacją pieszą, miejscami parkingowymi i wiatą na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

Koszt całej inwestycji to ponad 4,5 mln zł. – Prace na budowie biblioteki idą pełną parą. Mam nadzieję, że jesienią tego roku Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie otworzy podwoje swojej nowej siedziby i będziemy mogli korzystać z ciekawszej oferty w dużo lepszych i bardziej komfortowych warunkach. Trzymajcie kciuki za pomyślną realizację tej inwestycji – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.