reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

08 2023

Budowa liceum w Grodzisku planem na przyszłość


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudowa liceum w Grodzisku planem na przyszłość - Grodzisk News


Jednym z głównych obszarów inwestycyjnych, na które grodziska gmina musi kłaść nacisk, jest budowa szkół, przedszkoli, żłobków. Trwa m.in. rozbudowa szkoły w Szczęsnem, wkrótce ogłoszony ma zostać przetarg na budowę przedszkola na Okrężnej. Włodarze przyznają w rozmowie z nami, że w sferze rozważań i planów na przyszłość jest także budowa liceum w Grodzisku.


Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców grodziskiej gminy, a zwłaszcza rodzin z dziećmi, rośnie zapotrzebowanie na miejsca placówkach oświatowych. To z kolei wymaga od samorządu sukcesywnej rozbudowy oświaty i myśleniu o przyszłości w tym względzie. Stąd chociażby rozbudowa szkoły w Szczęsnem z oddziałami przedszkolnymi, znajdująca się za pasem budowa przedszkola i żłobka na Okrężnej w Grodzisku oraz planowana budowa przedszkola w Książenicach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazuje się, że to nie wszystko. – Zamierzamy rozbudować grodziską Szkołę nr 6. Dodatkowo w sferze rozważań i planów, ale mam nadzieję, że do realizacji w przyszłości będzie budowa liceum w tym rejonie – zdradził nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Burmistrz przyznał, że po rozbudowie szkoły w Szczęsnem gmina powinna zyskać zabezpieczenie miejsc dla dzieci ze Szczęsnego, Książenic czy Radoń. Zarazem jedna samorząd przygotowuje się na konieczność dalszej rozbudowy oświaty w tamtym rejonie.

–Planujemy wystąpić do Agencji Nieruchomości Rolnych o przekazanie gminie ziemi nieopodal pałacu w Radoniach. Tam w przyszłości będzie można wybudować szkołę, w razie gdyby miejsc w szkołach w Książenicach czy w Szczęsnem znów miało zacząć brakować. Choć na teraz placówka w Szczęsnem i nowe przedszkole i żłobek na Okrężnej oraz w perspektywie przedszkole w Książenicach powinny wystarczyć, to w przyszłości chcemy być gotowi na wybudowanie kolejnej placówki – wyjaśnia burmistrz Grodziska.

We wsiach Radonie i Szczęsne, gdzie zabudowa jest ekstensywna, znajduje się sporo miejsc, w których mogą osiedlać się kolejne rodziny. Należy się spodziewać, że przybędzie tam jeszcze około tysiąca mieszkańców. O dla nich trzeba będzie zabezpieczyć miejsca w oświacie – dodaje Grzegorz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.