reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

08 2023

Budowa liceum w Grodzisku planem na przyszłość


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudowa liceum w Grodzisku planem na przyszłość - Grodzisk News


Jednym z głównych obszarów inwestycyjnych, na które grodziska gmina musi kłaść nacisk, jest budowa szkół, przedszkoli, żłobków. Trwa m.in. rozbudowa szkoły w Szczęsnem, wkrótce ogłoszony ma zostać przetarg na budowę przedszkola na Okrężnej. Włodarze przyznają w rozmowie z nami, że w sferze rozważań i planów na przyszłość jest także budowa liceum w Grodzisku.


Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców grodziskiej gminy, a zwłaszcza rodzin z dziećmi, rośnie zapotrzebowanie na miejsca placówkach oświatowych. To z kolei wymaga od samorządu sukcesywnej rozbudowy oświaty i myśleniu o przyszłości w tym względzie. Stąd chociażby rozbudowa szkoły w Szczęsnem z oddziałami przedszkolnymi, znajdująca się za pasem budowa przedszkola i żłobka na Okrężnej w Grodzisku oraz planowana budowa przedszkola w Książenicach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazuje się, że to nie wszystko. – Zamierzamy rozbudować grodziską Szkołę nr 6. Dodatkowo w sferze rozważań i planów, ale mam nadzieję, że do realizacji w przyszłości będzie budowa liceum w tym rejonie – zdradził nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Burmistrz przyznał, że po rozbudowie szkoły w Szczęsnem gmina powinna zyskać zabezpieczenie miejsc dla dzieci ze Szczęsnego, Książenic czy Radoń. Zarazem jedna samorząd przygotowuje się na konieczność dalszej rozbudowy oświaty w tamtym rejonie.

–Planujemy wystąpić do Agencji Nieruchomości Rolnych o przekazanie gminie ziemi nieopodal pałacu w Radoniach. Tam w przyszłości będzie można wybudować szkołę, w razie gdyby miejsc w szkołach w Książenicach czy w Szczęsnem znów miało zacząć brakować. Choć na teraz placówka w Szczęsnem i nowe przedszkole i żłobek na Okrężnej oraz w perspektywie przedszkole w Książenicach powinny wystarczyć, to w przyszłości chcemy być gotowi na wybudowanie kolejnej placówki – wyjaśnia burmistrz Grodziska.

We wsiach Radonie i Szczęsne, gdzie zabudowa jest ekstensywna, znajduje się sporo miejsc, w których mogą osiedlać się kolejne rodziny. Należy się spodziewać, że przybędzie tam jeszcze około tysiąca mieszkańców. O dla nich trzeba będzie zabezpieczyć miejsca w oświacie – dodaje Grzegorz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.