TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

07 2021

Budowa grodziskiej strażnicy za ponad 4 mln zł


Grodzisk News


foto: grodzisk.plBudowa grodziskiej strażnicy za ponad 4 mln zł - Grodzisk News


Zgodnie z zapowiedziami grodziski samorząd dołożył pieniędzy do budżetu inwestycji związanej z budową nowej strażnicy OSP. Przedsięwzięcie pochłonie ostatecznie ponad cztery miliony złotych.


reklama Grodzisk mazowiecki

Zainteresowanie realizacją inwestycji było duże: zgłosiło się dziewięć firm, z czego oferta najkorzystniejsza cenowo nie spełniła kryteriów formalnych. Magistrat poprosił więc radę miasta o dołożenie pieniędzy do budżetu inwestycji, tak by wybrać drugą najkorzystniejszą opcję, czyli propozycję grodziskiej firmy WIG-DAR, opiewającą na 4,2 mln zł. Tak też się stało.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zgodnie z zamówieniem rozbiórce mają zostać poddane dwa budynki garażowe, natomiast istniejąca strażnica ma zostać zachowana, ale przebudowana i zmodernizowana (m.in. ocieplenie, nowe okna, instalacje sanitarne, wentylacyjne i elektryczne). Budynek ma być dwukondygnacyjny w części socjalno-administracyjnej, natomiast w części garażowej – parterowy. Na parterze budynku zaprojektowano halę dla pojazdów OSP, pomieszczenia techniczne oraz zespół szatniowy.

Na piętrze zaprojektowano część administracyjno-szkoleniową oraz szatnie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Ze względu na funkcję budynek zaprojektowano jako dostępny dla osób niepełnosprawnych wyłącznie w części parterowej. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 619 mkw. Przy budynku zostanie wybudowany parking na dziewięć miejsc postojowych.

Firma WIG-DAR będzie miała 15 miesięcy na przeprowadzenie inwestycji, licząc od dnia podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.