TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

12 2022

Brwinowskie ulice do przebudowy za ponad 8 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plBrwinowskie ulice do przebudowy za ponad 8 mln zł - Grodzisk News


Z kilku ważnych komunikacyjnie ulic w Brwinowie znikną dziury, a pojawią się zupełnie nowe nawierzchnie. W ramach inwestycji opiewającej łącznie na osiem milionów złotych przebudowane zostaną też całe układy drogowe w celu poprawy bezpieczeństwa.


Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński podpisał niedawno umowę z firmą Fal-Bruk, która zajmie się realizacją inwestycji. W ramach przedsięwzięcia przebudowana zostanie ul. Lilpopa w południowej części miasta. Droga na odcinku 530 metrów od ul. Wilsona do Borkowej zyska nową nawierzchnię asfaltową, dwa skrzyżowania wyniesione, chodnik, ścieżkę pieszo-rowerową, zjazdy do posesji oraz oświetlenie uliczne. Planowane są także miejsca postojowe w rejonie przedszkola samorządowego i Parku Niepodległości. Sam dojazd do przedszkola również stanie się dogodniejszy niż obecnie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ulica Sienkiewicza zostanie przebudowana na całej długości – blisko 930 m, a zatem od ul. Piłsudskiego, ale z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Biskupicką. Z kolei ulica Żwirki i Wigury zyska nową jakość na odcinku ok. 78 metrów. Brwinowski samorząd zaplanował tam nawierzchnię jezdni, cztery skrzyżowania wyniesione z drogami publicznymi, chodniki oraz zjazdy do posesji.

–Przebudowa ul. Sienkiewicza oraz ul. Żwirki i Wigury podwyższy komfort przejazdu i znacząco wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Ulice te stanowią istotny element połączeń drogowych w mieście, łączą dwie drogi powiatowe ul. Powstańców Warszawy z ul. Piłsudskiego, a także krzyżują się z drogą wojewódzką – podkreślają urzędnicy.

Wszystkie te przebudowy mieszczą się w puli jednej inwestycji, za którą gmina zapłaci ponad 8,3 mln zł, przy czym 5 milionów stanowi dotacja z Polskiego Ładu.

Wszystkie prace mają się zakończyć w październiku 2023.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.