reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

08 2022

Kto wybuduje Brwinowskie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plKto wybuduje Brwinowskie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne? - Grodzisk News


Starostwo Powiatowe w Pruszkowie unieważniło postępowanie na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, które ma powstać w Brwinowie. Powód? Oferty znacznie wyższe niż zakładano. Ogłoszono już kolejne postępowanie.


W poszczególnych gminach i powiatach powstają placówki mające na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Centrum ma zapewnić możliwość zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub dziennego. Inwestycja w Brwinowie powstanie dzięki dofinansowaniu z Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak pierwszy przetarg nie wyłonił wykonawcy, choć chętni podjąć się tego zadania się pojawili. Powiat zamierzał wydać na to zadanie około 7,3 mln zł, natomiast dwie oferty, były znacznie wyższe – jedna opiewała na 10 mln zł, druga na 11 mln zł. Niedługo po unieważnieniu został ogłoszony kolejny przetarg. Czy tym razem się uda zmieścić w zakładanym budżecie?

Przypomnijmy. Centrum zostanie wybudowane na działce przy skrzyżowaniu ul. Pszczelińskiej i Torfowej w Brwinowie. Przeszło trzyhektarowa nieruchomość będzie musiała zostać wyposażona w media.

Sam budynek będzie parterowy i podzielony na dwie części: dzienną i nocną. Pierwszą przewidziano dla 22 podopiecznych; znajdą się w niej sale zajęć oraz pomieszczenia personelu; salon, kuchnia, szatnia, łazienki, toalety i pomieszczenia techniczne. W części przewidzianej do stałego mieszkania będzie miejsce dla ośmiu osób. A pomieszczenie użytkowe każdego mieszkańca będzie nie mniejsze niż 15 mkw.

Przed budynkiem wybudowany zostanie parking na 32 miejsca, w tym trzy dla aut osób niepełnosprawnych. Będą też miejsca postojowe m.in. dla busów i karetek. Inwestycja ma być gotowa maksymalnie w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Kto wybuduje Brwinowskie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne? - Grodzisk Newsfoto: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.