reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

09 2022

Brwinowski pałac nagrodzony za renowację roku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Brwinów1 - Grodzisk News


Brwinowski Pałac Kultury zajął drugie miejsce w II edycji Konkursu Renowacja Roku Zabytków Mazowsza.


Brwinów zdobył drugie miejsce za rewitalizację pałacu, który niegdyś był własnością rodziny Wieruszów-Kowalskich w Brwinowie. Jury zwróciło tu uwagę na dbałość o szczegóły i wyczucie w projektowaniu nowych elementów wyposażenia. Doceniono również trafny dobór funkcji i przywrócenie zabytku społeczności lokalnej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Renowacja pałacu była dużym wyzwaniem, ale jednocześnie spełnieniem marzeń o przestronnym i funkcjonalnym miejscu i zadbanej przestrzeni publicznej od niedawna dostępnej dla mieszkańców. W Brwinowskim Pałacu Kultury, który jest obecnie siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury, odbywają się m.in. koncerty, a także zajęcia muzyczne, plastyczne, ceramiczne czy fotograficzne – poinformował brwinowski magistrat.

Przy ocenie zgłoszeń konkursowych jury brało pod uwagę m.in. wysoki poziom i właściwy zakres badań konserwatorskich, skalę i złożoność problemu konserwatorskiego, jaki został rozwiązany, a także zachowanie integralności i utrwalenie autentyzmu substancji zabytkowej. W skład jury konkursu weszli: prof. dr hab. inż. arch. Małgorzata Rozbicka – Politechnika Warszawska, prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk – historyk sztuki, była minister kultury i dziedzictwa narodowego, dr hab. Wiesław Procyk – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Rafał Rokiciński – Stowarzyszenie Architektów Polskich, Jacek Rulewicz – Stowarzyszenie Konserwatorów Polskich, Dorota Gołębiewska – Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.

Konkurs został zorganizowany przez samorząd Mazowsza i promuje dobre praktyki w opiece nad zabytkami. Nagradzane są w nim najlepsze przykłady konserwacji, renowacji i adaptacji zabytków nieruchomych znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego.
Za zdobycie drugiego miejsca gmina Brwinów otrzymała 12 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz

1

1
28-09-2022 14:40

1

1
28-09-2022 22:46

1

1
29-09-2022 06:01

1

1
01-10-2022 12:38
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.