reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

02 2021

Brwinowska droga za dwa miliony już gotowa [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Brwinowska droga za dwa miliony już gotowa [FOTO] - Grodzisk News


Brwinów – trzecie obok Milanówka i Podkowy Leśnej miast ogród – sukcesywnie modernizuje drogi. Niedawno zakończyła się przebudowa ul. Kampinoskiej. Koszt inwestycji to ponad dwa miliony złotych, z czego półtora stanowiło dotację.


W 2019 r. ulica Kampinoska została przebudowana na odcinku ok. 530 m, od ul. Piłsudskiego do ul. Jasnej. Wykonawcą prac była firma Robokop. Wówczas została zbudowana jezdnia bitumiczna, chodnik z kostki betonowej po zachodniej stronie dojścia do posesji. Po stronie wschodniej przebudowano wszystkie zjazdy na posesje, a ich nawierzchnię wykonano z kostki betonowej. Powstało skrzyżowanie wyniesione z ul. Mickiewicza. Przy ul. Słowackiego i przy ul. Kwiatowej powstały wyniesione przejścia dla pieszych. Pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. Przed rozpoczęciem robót drogowych zaprojektowano i wybudowano odgałęzienia kanalizacji sanitarnej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ubiegłym roku firma Fal-Bruk wykonała drugi odcinek ul. Kampinoskiej o długości 233 m – od ul. Jasnej do końca. Do ul. Klonowej powstała jezdnia z nawierzchni bitumicznej, a od ul. Klonowej do końca – jezdnia z kostki betonowej. Na końcu powstał prostokątny plac do zawracania. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców po stronie wschodniej został wybudowany chodnik, a skrzyżowanie ulicy Klonowej i Kampinoskiej wykonano jako wyniesione. Po stronie zachodniej z uwagi na brak chodnika powstały dojścia i zjazdy do posesji. Pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. W ramach organizacji ruchu na odcinku od ul. Klonowej do końca powstała strefa zamieszkania w strefie tej wybudowano miejsca postojowe z ekokraty parkingowej wypełnionej kruszywem kamiennym. Ponadto w ramach inwestycji została przebudowana sieć elektroenergetyczna i telekomunikacyjna kolidująca z projektowaną przebudową drogi.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ok. 2,1 mln zł.

Brwinowska droga za dwa miliony już gotowa [FOTO] - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.