reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

02 2021

Brwinowska droga za dwa miliony już gotowa [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Brwinowska droga za dwa miliony już gotowa [FOTO] - Grodzisk News


Brwinów – trzecie obok Milanówka i Podkowy Leśnej miast ogród – sukcesywnie modernizuje drogi. Niedawno zakończyła się przebudowa ul. Kampinoskiej. Koszt inwestycji to ponad dwa miliony złotych, z czego półtora stanowiło dotację.


W 2019 r. ulica Kampinoska została przebudowana na odcinku ok. 530 m, od ul. Piłsudskiego do ul. Jasnej. Wykonawcą prac była firma Robokop. Wówczas została zbudowana jezdnia bitumiczna, chodnik z kostki betonowej po zachodniej stronie dojścia do posesji. Po stronie wschodniej przebudowano wszystkie zjazdy na posesje, a ich nawierzchnię wykonano z kostki betonowej. Powstało skrzyżowanie wyniesione z ul. Mickiewicza. Przy ul. Słowackiego i przy ul. Kwiatowej powstały wyniesione przejścia dla pieszych. Pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. Przed rozpoczęciem robót drogowych zaprojektowano i wybudowano odgałęzienia kanalizacji sanitarnej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ubiegłym roku firma Fal-Bruk wykonała drugi odcinek ul. Kampinoskiej o długości 233 m – od ul. Jasnej do końca. Do ul. Klonowej powstała jezdnia z nawierzchni bitumicznej, a od ul. Klonowej do końca – jezdnia z kostki betonowej. Na końcu powstał prostokątny plac do zawracania. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców po stronie wschodniej został wybudowany chodnik, a skrzyżowanie ulicy Klonowej i Kampinoskiej wykonano jako wyniesione. Po stronie zachodniej z uwagi na brak chodnika powstały dojścia i zjazdy do posesji. Pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. W ramach organizacji ruchu na odcinku od ul. Klonowej do końca powstała strefa zamieszkania w strefie tej wybudowano miejsca postojowe z ekokraty parkingowej wypełnionej kruszywem kamiennym. Ponadto w ramach inwestycji została przebudowana sieć elektroenergetyczna i telekomunikacyjna kolidująca z projektowaną przebudową drogi.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ok. 2,1 mln zł.

Brwinowska droga za dwa miliony już gotowa [FOTO] - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.