reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

11 2022

Brwinów z 47 milionami na inwestycje. Sprawdzamy projekt przyszłorocznego budżetu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/Mat. prasoweBrwinów z 47 milionami na inwestycje. Sprawdzamy projekt przyszłorocznego budżetu - Grodzisk News


Przyglądamy się projektowi budżetu Brwinowa na 2023 rok. Przeszło 47 milionów złotych gmina zamierza wydać na inwestycje, jednak ponad 28,6 mln zł wyniesie też deficyt budżetowy.


Po stronie dochodów Brwinów zapisał w projekcie 181,3 mln zł, zaś w rubryce wydatków odnajdujemy liczbę ponad 209,9 mln zł. Ów niedobór budżetowy gmina zamierza uzupełnić przychodami pochodzącymi z wolnych środków w kwocie 10 mln zł oraz z zaciągniętych kredytów i pożyczek – ponad 18,6 mln.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prawie 47,2 mln zł, czyli przeszło jedną piątą wydatków stanowić będą środki na inwestycje. Spójrzmy zatem, jakie samorząd zamierza zrealizować w przyszłym roku. Prawie 950 tys. zł pójdzie na dalszą rozbudowę wodociągów w Żółwinie i Owczarni. Półtora miliona pójdzie na projektowanie i budowę kanalizacji sanitarnej w Żółwinie, a 260 tysięcy na projekty i budowę odgałęzień w granicach całej gminy.

Lwia część budżetu zostanie jednak przeznaczona na budowę dróg gminny – ponad 16 mln zł. Najwięcej bo prawie 7 milionów kosztować ma rozbudowa ul. Szkolnej w Żółwinie. Przebudowa ulic Sienkiewicza, Żwirki i Wigury oraz Lilpopa w Brwinowie pochłonie pięć milionów, z kolei przebudowa ul. Nadarzyńskiej w Kaniach na odc. od ul. Warszawskiej do ul. Słonecznej kosztować ma 3,5 mln zł.

Kolejny wielki wydatek w kwocie 14 mln zł stanowić będzie w 2023 r. budowa szkoły w Parzniewie wraz z kompleksem boisk sportowych. Kolejne 2,5 miliona Brwinów wyda na inwestycje w ramach strategii niskoemisyjności „Działaj dla klimatu”. Z kolei drugi etap rewitalizacji stawu w parku miejskim masz kosztować 700 tys. zł. Budow oświetlenia ulicznego w gminie to przeszło 1,1 mln zł. Łącznie prawie 700 tysięcy pochłonie budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w parku przy dworze Toeplitza w Otrębusach.

Duże nakłady finansowe – dwóch i pół miliona złotych – przeznaczono na budowę biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.