reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

01 2021

Brwinów większy od Grodziska, Żyrardowa i Milanówka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plBrwinów większy od Grodziska, Żyrardowa i Milanówka - Grodzisk News


Od 1 stycznia miasto Brwinów zmieniło swoje granice administracyjne, niejako „wchłaniając” części czterech miejscowości: Biskupice, Koszajec, Mosznę i Parzniew. Po zmianie Brwinów ma większą powierzchnię od np. Grodziska.


W marcu ubiegłego roku w wymienionych wsiach zostały przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami w sprawie dołączenia do Brwinowa terenów znajdujących się między linią kolejową a autostradą A2. Wykazały one, że mieszkańcy są pozytywnie nastawieni do takiego pomysłu. Zwłaszcza, że po powstaniu autostrady i zmodernizowaniu linii kolejowej wraz z likwidacją przejazdów właściciele gruntów rolnych utracili dogodny dojazd i możliwość właściwego gospodarowania na tych terenach. Działki te utraciły dotychczasowe połączenia komunikacyjne z centrami wsi, więc optymalnym rozwiązaniem było dołączenie ich do rozwijającego się Brwinowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiększenie Brwinowa stało się faktem wraz z początkiem 2021 r. Teren, który został włączony do miasta jest zamieszkały w niewielkim stopniu – łącznie jest tam kilkanaście posesji obecnie znajdujących się w Mosznie i Koszajcu, a także ostatni dom przy ul. Powstańców Warszawy w Parzniewie. Zmiana nie spowodowała więc znacznego wzrostu liczby ludności, bowiem zameldowanych jest tam jedynie 27 osób.

Powierzchnia Brwinowa powiększyła się znacznie, bo o około 45 proc. – wcześniej miasto miało powierzchnię 10,06 km2, natomiast obecnie 14,64 km2. To więcej m.in. od Grodziska (13,19 km2), Żyrardowa (14,35 km2), czy Milanówka (13,44 km2).

Brwinów większy od Grodziska, Żyrardowa i Milanówka - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Przynajmniej intenet mają a nie jak W Grodzisku czarna dziura.

Damian
11-01-2021 13:56

czyli jak rozumiem dodałeś ten komentarz bez korzystania z internetu...?

zdziwiony
11-01-2021 14:33

O tak może większy, są dwie przychodnie-bunkry nie do zdobycia,a żadnego punktu szczepień-wstyd na taką gminę,cmentarza też,nowego nie ma,przekonują non-stop swiezych

Covid
13-01-2021 01:14

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.