TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

07 2021

Brwinów stawia na biblioteki w plenerze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Brwinów stawia na biblioteki w plenerze - Grodzisk News


Brwinów pozyskał dotację na stworzenie sieci plenerowych mikrobibliotek. Cel? Promowanie czytelnictwa. Takie plenerowe punkty z książkami znajdą się zarówno w Brwinowie, jak i w sołectwach gminy.


– Założenia „Biblioteki w plenerze” opierają się na idei bookcrossingu, czyli wymiany książek. Odkładanie i pobieranie książek będzie bezpłatne i bez odnotowywania tego faktu. Ponadto Biblioteka Publiczna w Brwinowie będzie mogła zasilać półki książkomatów darami, które otrzymuje od czytelników. Książkomaty, pełniące rolę plenerowych biblioteczek, będą mieć formę szafek-stojaków z zamykanymi półkami w kształcie pszczelich plastrów miodu z dodatkowo nadrukowanymi logotypami m.in. biblioteki. Ich wygląd nawiązuje do historii brwinowskiego Pszczelina, jego historii oraz lokalnych tradycji pszczelarskich. Dodatkowo plenerowe biblioteczki staną się miejscem udostępniania informacji o bibliotece (ulotki z godzinami otwarcia, planowanymi zajęciami, wydarzeniami kulturalnymi w tym czytelniczymi w terenie itp.) – informują urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W ramach projektu przy pałacu Toeplitza (filia biblioteki w Otrębusach, ul. Wiejska 1) zaplanowano ponadto postawienie altany czytelniczej – niewielkiego, zadaszonego podestu, na którym zostaną ustawione kanapy i wygodne siedziska. Dzięki niej biblioteka zyska atrakcyjne miejsce do prowadzenia działań w plenerze m.in. spotkań z autorami, spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, akcji Narodowego Czytania, projekcji filmów oraz organizowania wystaw. Poza czasem wykorzystywanym na organizację wydarzeń kulturalnych altana będzie dostępna dla czytelników jako plenerowa czytelnia. Jako wyposażenie altany przewidziano zakup czterech stołów, pięćdziesięciu krzeseł, projektora oraz ekranu i nagłośnienia. Będą one używane do organizacji większych wydarzeń kulturalnych w plenerze. Dodatkowo planuje się doposażyć Bibliotekę w nowoczesny sprzęt i multimedialne pomoce m.in. interaktywne pakiety książkowe. Pomoce multimedialne będą wykorzystywane zarówno
w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, indywidualnie i podczas pracy z grupami. Umożliwią one prowadzenie atrakcyjnych wydarzeń również dla najmłodszych czytelników – dodają.

Całkowita wartość inwestycji to bez mała 200 tys. zł, z czego 125 tysięcy pochodzi z dotacji. Plenerowe minibiblioteki pojawią się w Brwinowie: przy ul Grodziskiej 3, nieopodal placu zabaw; przy ul. Rynek w parku miejskim; przy Sochaczewskiej j w pobliżu budynków z numerami od 8 do 8C.

Ponadto zaś na terenie sołectw:
- w Żółwinie przy ul. Szkolnej 56, naprzeciwko Szkoły Podstawowej im. 11 listopada,
- w Owczarni przy ul. Cyprysowej 4, na terenie świetlicy „Owca”,
- w Otrębusach przy ul. Natalińskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego,
- w Kaniach przy ul. Piłsudskiego,
- w Domaniewie przy ul. Małego Księcia 14, na terenie przy świetlicy w Domaniewie „Galerii wiejskiej nad Łąkami”.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.