reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

01 2023

Brwinów bliżej rozbudowy skrzyżowania na drodze 719


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Brwinów bliżej rozbudowy skrzyżowania na drodze 719 - Grodzisk News


Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę skrzyżowania w ciągu drogi wojewódzkiej nr 719. Inwestycja obejmie zatem ul. Obwodnica oraz ul. Kępińską w Brwinowie.


W ramach inwestycji, na którą to pozwolenie Brwinów uzyskał pod koniec 2022 roku, powstaną m.in.: sygnalizacja świetlna, pasy lewoskrętów, odcinki chodnika wraz z bezpiecznymi przejściami dla pieszych przez jezdnie ul. Obwodnica i ul. Kępińskiej, odcinek ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego, odwodnienie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–To był niezwykle trudny projekt, którego ciężar finansowy i koordynacyjny wzięliśmy na gminę Brwinów, wyręczając w tym zadaniu województwo mazowieckie. Prace projektowe zleciliśmy blisko 4 lata temu (w marcu 2019 r.), ale zbiegły się one ze zmianą rozporządzenia dotyczącego projektowania dróg i zmianą orzecznictwa, co wymusiło zmianę części pierwotnych rozwiązań projektowych) oraz wymagał mnóstwa uzgodnień i opinii – opisuje historię walki o inwestycję Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez gminę z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie i Samorządem Województwa Mazowieckiego Brwinów zobowiązał się do sfinansowania kosztów opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, zaś województwo i MZDW do sfinansowania prac budowlanych. Zatem, teraz trzymajcie kciuki za to, żeby szybko udało się znaleźć ok. 2,5–3 mln zł w budżecie województwa na realizację tej inwestycji. – dodał Kosiński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Niech dokończy ulice biskupicka dwa lata temu zrobił kawałek i zostawił a ludzie nogi łamią

Zolnierz
07-01-2023 08:41

Biskupicka to też droga wojewódzka, więc nie burmistrz to "robił" i nie on ma kontynuować. Może co najwyżej chodzić i się prosić w województwie.

JP
08-01-2023 00:21

Cały czas mówią że to droga wojewódzka i brwinow nawet jej nie będzie odśnieżał podatki biorą jak od wszystkich ulic , to po co zaczynał ten kawałek drogi? Dla tego cholerne ronda?

Zolnierz
02-02-2023 20:49
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.