grille gazowe

11

12 2021

Bogoria wygrywa pierwszy mecz w Pucharze Europy!

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wygrali w pierwszym meczu Pucharu Europy ETTU z czeskim HB Ostrov Havlickuv Brod.

Turniej jest rozgrywany w portugalskiej miejscowości Vila Nova de Gaia, tej samej gdzie kilka dni temu Miłosz Redzimski wywalczył dwa medale Mistrzostw Świata Kadetów. Teraz walczą tam wszyscy tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Pierwszym rywalem był czeski zespół HB Ostrov Havlickuv Brod. Na początek do stołu podeszli Tomas Tregler i Pavel Sirucek. Ten pierwszy pewnie wygrał wszystkie trzy sety i Bogoria przegrywała 0:1. Jednak koleje starcia to była prawdziwa huśtawka emocji – wszystkie kończyły się po pięciu setach. Marek Badowski toczył zacięte boje z Dmitrijem Prokopcovem i ostatecznie wygrał 3:2. W trzecim pojedynku Miłosz Redzimski przegrał 2:3 z Michalem Obeslo, a w czwartym Badowski „pomścił” Pavla Sirucka i pokonał Tomasa Treglera 3:2.

Do piątego, decydującego starcia podeszli Prokopcov i Sirucek. Pierwszego seta wygrał gracz z Grodziska do pięciu, by drugiego przegrać do dziewięciu. W trzecim secie lepszy okazał się Sirucek 12:10, a w czwartym przegrał zdecydowanie (do pięciu). Jednak piąty ostatni set był prowadzony pod dyktando gracza Bogorii, który wygrał go 6:1.

Dziś o godz. 16.00 Bogoria zagra drugie mecz w Pucharze Europy. Rywalem będzie UTTC Stockerau. Transmisja ze spotkania będzie dostępna tutaj.

HB Ostrov Havlickuv Brod (Czechy) – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Tomas Tregler – Pavel Sirucek 3:0 (11:3, 11:8, 11:8)
Dmitrij Prokopcov – Marek Badowski 2:3 (5:11, 9:11, 11:9, 11:2, 5:6)
Michal Obeslo – Miłosz Redzimski 3:2 (11:7, 11:3, 8:11, 8:11, 6:4)
Tomas Tregler – Marek Badowski 2:3 (11:13, 11:7, 7:11, 11:9, 1:6)
Dmitrij Prokopcov – Pavel Sirucek 2:3 (5:11, 11:9, 10:12, 11:5, 1:6)