05

06 2023

Bogoria w wielkim finale LOTTO Superligi!

Tenisiści Bogorii Grodzisk Mazowiecki nie pozostawili wątpliwości kto powinien znaleźć się w finale LOTTO Superligi. Podopieczni Tomasza Redzimskiego wygrali wczoraj drugi mecz półfinałowy z Global Pharmą 1924 Orlicz Suchedniów 3:0 i przypieczętowali awans.

Pierwszy mecz w Grodzisku był rozgrywany w miniony piątek. To było pierwsze oficjalne spotkanie w nowej sali Bogorii znajdującej się w Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej w Grodzisku. Tamto spotkanie Bogoria wygrała 3:1.

Wczoraj odbyło się drugie spotkanie półfinałowe, tym razem w hali w Suchedniowie, które miało zdecydować kto zagra o Mistrza Polski w finale. Jako pierwsi do stołu podeszli Piotr Cyrnek oraz Marek Badowski. Pierwszego seta wygrał gracz gospodarzy, ale dla Orlicza były to miłe złego początki – jak się potem okazało, to był jedyny set wygrany przez gospodarzy tego dnia. Kolejne trzy sety należały już do zawodnika z Grodziska. Emocji dostarczył jedynie trzeci set zakończony wynikiem 11:13. Pozostałe pokazywały wyraźnie lepszą dyspozycję Badowskiego.

W drugim pojedynku kapitalną partię rozegrał Miłosz Redzimski, który pokonał lidera Orlicza Asukę Machiego 3:0 i to zwycięstwo już dało Bogorii awans do finału nawet jakby Bogoria przegrała ten mecz 2:3.

Mecz zwieńczył pojedynek Roberta Florasa z Panagiotisem Gionisem. Grek również wygrał 3:0 i ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Bogorii.

W finale LOTTO Superligi Bogoria zmierzy się z Dekorglassem Działdowo, który pokonał w półfinale Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz. Mecz finałowy odbędzie się w sobotę 10 czerwca w Poznaniu. Początek o godz. 12.30.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3 (pierwszy mecz 1:3)
Piotr Cyrnek – Marek Badowski 1:3 (11:7, 4:11, 11:13, 6:11)
Asuka Machi – Miłosz Redzimski 0:3 (10:12, 8:11, 3:11)
Robert Floras – Panagiotis Gionis 0:3 (4:11, 8:11, 6:11)