reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

06 2023

Bogoria w walce o finał LOTTO Superligi. Dziś mecz w Grodzisku!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweBogoria w walce o finał LOTTO Superligi. Dziś mecz w Grodzisku! - Grodzisk News


Broniąca tytułu mistrza Polski w tenisie stołowym ekipa Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przystępuje do półfinałowej rywalizacji w play-offach. Podopieczni Tomasza Redzimskiego zmierzą się dziś z Global Pharmą Orlicz Suchedniów. Mecz będzie zarazem pierwszym pojedynkiem Bogorii rozegranym w hali widowiskowo-sportowej. Rewanż dwa dni później w Suchedniowie.


Bogoria do fazy play-off przystępowała jako trzecia drużyna po rundzie zasadniczej. Rywale z Suchedniowa z zajęli w niej wysokie drugie miejsce. Dlatego drugi mecz – rewanżowy – odbędzie się na wyjeździe patrząc z grodziskiej perspektywy. Od 20 maja rozgrywane były indywidualne mistrzostwa świata w tenisie stołowym, toteż mecze półfinałowe w Superlidze zostały zaplanowane na początek czerwca.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W rundzie zasadniczej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a w z wynikiem 3:1. W Suchedniowie to jednak Orlicz był górą – w takim samym stosunku. W obu spotkaniach nie grał jednak lider drużyny z Grodziska Panagiotis Gionis. Podczas rywalizacji play-offowej, będzie już w składzie i zapewne wysoko zawiesi poprzeczkę rywalom po drugiej stronie stołu.

Tak czy owak zapowiada się wyrównana rywalizacja. Bogoria do najważniejszych spotkań sezonu 2022/2023 przystąpi w podstawowym składzie Miłosz Redzimski, Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis. Półfinałowi rywale również mają silny krajowy skład. Bardzo dobrze w tym sezonie prezentują się Robert Floras, Daniel Bąk oraz Piotr Cyrnek. Ta trójka wsparta jest Asuką Machi. Japończyk w tym sezonie ma imponujący bilans indywidualny wynoszący 15 zwycięstw i 3 porażki. – Mecz w Grodzisku Mazowieckim jak zawsze będzie emocjonalny dla Roberta Florasa, który przez wiele lat bronił barw Bogorii i w dalszym ciągu ma tu wiele znajomych – spodziewają się przedstawiciele klubu z Grodziska.

Nikt jednak nie zamierza mu ułatwiać sportowego zadania. Gra idzie bowiem o wielki finał, który dla Bogorii oznaczałby sposobność obronienia mistrzowskiego tytułu.

W tym roku gospodarzem meczu finałowego będzie Poznań, a pojedynek zaplanowany jest na 10 czerwca. Przypomnijmy, że w zeszłym roku finałowe starcie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim, a Bogoria rywalizowała z Gwiazdą Bydgoszcz. Grodziszczanie triumfowali w hali przy Westfala 3:1. Czy w tym sezonie będzie powtórka?

Wstęp na mecz wolny!


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.