30

09 2020

Bogoria ujarzmiła Manekina!

Bogoria ujarzmiła Manekina! - Grodzisk News

Przed rozpoczęciem rywalizacji zespół z Torunia plasował się na pierwszym miejscu w tabeli LOTTO Superligi. Podopieczni trenera Grzegorza Adamiaka na początek sezonu odnieśli cztery zwycięstwa i przegrali tylko jeden mecz 2:3 z Sokołów S.A. Jarosław. Nasi zawodnicy również bardzo dobrze rozpoczęli sezon od pokonania drużyn z Jarosławia i Działdowa, jednak w niedzielę ulegli 1:3 na wyjeździe UKS Dojlidom Białystok. Przy dopingu grodziskiej publiczności podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego szybko wrócili na zwycięski szlak. Najbardziej wyrównana była gra otwarcia, w której Marek Badowski po przegraniu pierwszego seta z Tomaszem Kotowskim w drugim przegrywał już 4:7. W tym momencie ?Bany? jednak złapał właściwy rytm najpierw wygrywając tego seta 11:8, oraz dwie następne partie. Warto wspomnieć, że Marek wygrał wszystkie pięć pojedynków singlowych w tym sezonie LOTTO Superligi i jest jedynym niepokonanym zawodnikiem w lidze. Świetne partie przeciwko swoim rywalom zagrali Pavla Sirucka i Miłosza Redzimskiego. Pavel odniósł bardzo wartościowe zwycięstwo nad leworęcznym Konradem Kulpą, który bardzo dobrze rozpoczął ten sezon. Tylko w końcówce trzeciego seta Czechowi uciekła na chwilę koncentracja, gdy nie wykorzystał czterech piłek meczowych. Sztuka ta jednak udała się przy piątej, dzięki wygranej 3:0 w setach Sirucek podwyższył prowadzenie Dartom Bogorii. Kropkę nad i postawił w ostatnim pojedynku 14-letni Miłosz Redzimski. Wychowanek naszej Akademii bardzo aktywnie zaczął starcie z Damianem Węderlichem. Miłosz wygrał również 3:0 i również ze swojej postawy w meczu z Energą może być bardzo zadowolony. Dzięki wygranej 3:0 Dartom Bogoria awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli tracąc zaledwie jeden punkty do liderującej drużyny LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. To właśnie z ekipą z Bydgoszczy kolejne spotkanie rozegrają nasi zawodnicy we własnej hali. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 w hali sportowej przy ulicy Westfala. Wcześniej, bo w piątek podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pojadą na Śląsk gdzie o godzinie 18 zmierzą się z zespołem 3S Polonii Bytom. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki ? Energa-Manekin Toruń 3:0
Marek Badowski ? Tomasz Kotowski 3:1 (9:11, 11:8, 11:8, 11:1)
Pavel Sirucek ? Konrad Kulpa 3:0 (11:6, 11:6, 12:10)
Miłosz Redzimski ? Damian Węderlich 3:0 (11:6, 11:9, 11:1)