jacuzzi ogrodowe

22

06 2024

Bogoria Mistrzem Polski! Ależ to był finał!

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonali Dekorglass Działdowo 3:2 i zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Zdołali wygrać, mimo iż przegrywali już 0:2.

Finał, który został rozegrany w Szeligach (gmina Ożarów Mazowiecki) był historyczny, bowiem drużyna Bogorii jako pierwsza zdobyła mistrzowski tytuł trzy razy z rzędu. Ale mecz nie zaczął się najlepiej dla grodziszczan.

W pierwszym pojedynku ze świetnej strony pokazał się Jonathan Groth, który pokonał Miłosza Redzimskiego 3:0. W drugim starciu Kaii Konishi mierzył się z Markiem Badowskim. Azjata wygrał 3:1 i drużyna z Działdowa prowadziła w meczu 2:0. Bogoria była więc pod ścianą – kolejne pojedynki trzeba było wygrywać inaczej puchar za mistrzostwo trafiłby w ręce Dekorglassu.

Do stołu podeszli Jakub Dyjas i Panagiotis Gionis. Grek wygrał pierwszego seta, a drugiego przegrał. Jednak w kolejnych dwóch mimo dobrej gry rywala gracz Bogorii okazał się lepszy i wygrał 3:1.

Czwarte starcie to pojedynek Grotha i Badowskiego. Badowski postawił rywalowi trudne warunki i dwa pierwsze sety wygrał dość pewnie, ale trzeci należał do Duńczyka. W czwartym secie zawodnik Bogorii wygrał do siedmiu i był już remis.

Mecz musiał więc rozstrzygnąć piąty set. Zagrali w nim w parach Kionishi/Dyjas i Redzimski i Jin. Po bardzo zaciętych dwóch setach było 1:1. Jednak w trzecim zawodnicy z Grodziska wygrali bardzo pewnie, a w czwartym zamknęli spotkanie. Po piłce kończącej rywalizację w ekipie Bogorii nastąpiła eksplozja radości – można było zacząć świętowanie trzeciego z rzędu mistrzowskiego tytułu.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Jonathan Groth – Miłosz Redzimski 3:0 (13:11, 11:7, 11:6)
Kaii Konishi – Marek Badowski 3:1 (11:7, 11:8, 8:11, 11:3)
Jakub Dyjas – Panagiotis Gionis 1:3 (9:11, 11:8, 8:11, 9:11)
Jonathan Groth – Marek Badowski 1:3 (7:11, 8:11, 11:5, 7:11)
Kaii Konishi, Jakub Dyjas – Miłosz Redzimski, Takuya Jin 1:3 (11:13, 11:8, 4:11, 7:11)