22

10 2017

Błonianka wygrywa w Grodzisku

Błonianka wygrywa w Grodzisku - Grodzisk News

W sobotę grodziska Pogoń przegrała u siebie z Błonianką Błonie 1:3. Po tej porażce nasi piłkarze spadli na ósme miejsce w tabeli IV ligi.

Przed spotkaniem było wiadomo, że Błonianka przyjedzie niezwykle zmotywowana. Wszak w jej składzie wyjściowym zagrało czterech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy grodziskiej Pogoni. Na ławce zasiedli chociażby trener Jakub Popiński, który przez kilka sezonów stanowił o sile obrony GKS-u, Tomasz Feliksiak, strzelec wielu ważnych goli dla Pogoni. Wiedzieliśmy, że zespół z Błonia będzie ?gryzł? trawę, bo spotkanie z Pogonią to nie tylko mecz, to prawdziwe piłkarskie święto, które nie straciło nic na swojej wartości przez wiele lat. W takim spotkaniu trzeba pokazać maksimum zaangażowania. Niestety w tym meczu Pogoni zabrakło jakości.

Przez pierwszych 25 minut mecz był wyrównany. Sytuacji podbramkowych nie było za wiele. W 26. minucie goście zaskoczyli zespół Pogoni i zdobyli bramkę. W 39. minucie było 0:2, gospodarzy skarcił Tomasz Sieński, który reprezentował w przeszłości GKS. Do przerwy nic się nie zmieniło.

Po zmianie stron gospodarze zagrali nieco lepiej. W 56. minucie bardzo efektownego kontaktowego gola zdobył Mariusz Baranowski. Pogoń próbowała narzucić swój styl gry, lecz brakowało jej w wielu sytuacjach dokładności i precyzji. Nadzieje na choćby punkt rozwiał w 74. minucie Jarczak ustalając wynik spotkania na 1:3.

Pogoń przegrywa kolejny mecz w tym sezonie, kolejny na własnym boisku. Co ciekawe, po poprzednim świetnym meczu, zagrała przeciętnie w niczym nie przypominając drużyny z zeszłego spotkania. W meczach wyjazdowych drużyna z Grodziska gra skutecznie, ale u siebie nie potrafi wykorzystać walorów własnego boiska. Punkty pojechały do Błonia, a Pogoń musi ich szukać w kolejnym starciu. To rozegra w następny weekend na wyjeździe z rezerwami Znicza Pruszków.

Pogoń Grodzisk ? Błonianka Błonie 1:3 (0:2)
Bramki: Baranowski ? Jarczak, Stencel, Sieński
Widzów: 400

Pogoń: Folc, Czarnecki, Kołaczek (82' Szewczyk), Enow (88' P. Jaroń), Jaroń, Strzałkowski, Kołodziejski (45' Panufnik), Kamiński (60' Kucharczyk), Małkowski, Baranowski, Krajewski

Błonianka: Dwórzyński, Bienenda, Jarczak, Sieński, Niezgoda, Jarczak, Stencel (71' Polakowski), Zdzieszyński (90' Schamlewski), Rybaczuk, Kudelski, Pater (67' Brewczyński)