25 10 2019

Blisko wyłonienia wykonawcy grodziskiego centrum aktywizacji

25.10.2019, godz.: 11:41
Blisko wyłonienia wykonawcy grodziskiego centrum aktywizacji
fot. Wizualizacja/grodzisk.pl

Ponowiony i „odchudzony” przetarg na budowę grodziskiego centrum aktywizacji przy ul. Sportowej daje nadzieję, że tym razem wykonawca inwestycji zostanie wybrany. W postępowaniu wpłynęło aż 10 ofert, z których jedna cenowe oczekiwania gminy.

Spośród owych 10 ofert jedna – z braku możliwości otwarcia pliku – nie została odczytana. Pozostałe dziewięć pod względem ceny waha się od przszło 82 mln zł – najwyższa do nieco ponad 60 milionów – najniższa. Złożyła ją firma Skanska a więc solidny gracz na rynku bowlanym.

Wprawdzie oferta przewyższa o dwa miliony z okładem kwotę wpisaną w przetargu jako budżet inwestycji, ale… – Jesteśmy przygotowani na wybór oferty na tym pułapie kwotowym, ponieważ z kosztorysu inwestorskiego wyszło nam około 61 milionów złotych. Jeżeli oferta przejdzie weryfikację formalną, to jeszcze w tym roku będziemy mogli rozpocząć inwestycję. Przed zimą pewnie zdążymy tylko i aż podpisać umowę oraz wprowadzić wykonawcę na plac budowy. Najważniejsze jednak, że jesteśmy blisko wyłonienia wykonawcy – cieszy się Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Istniejący skatepark zostanie rozebrany, w tym miejscu będzie trawnik, ale zostanie zrealizowany w w przyszłości w drugim etapie. a zimą. Podobnie będzie z paradą planet „Mały Kopernik” – szeregiem mniejszych placów pod chmurką z atrakcjami edukacyjno-oświatowymi w tym makietą układu słonecznego z lokalizacją planet.

Specyfikacja przetargu mówi również o rozbiórce istniejących obiektów, wykonaniu łącznika hali ze szkołą, demontażu skateparku. Wreszcie – o zagospodarowaniu terenu w bezpośrednim otoczeniu budynku hali sportowej wraz z drogą pożarową, wjazdów od ulic Sportowej i Dalekiej, parkingu dla samochodów osobowych od strony terenu szkoły podstawowej, parkingu dla autobusów, placu dostaw i innych nawierzchnie utwardzone zaznaczone w dokumentacji projektowej dla zakresu w pierwszym etapie inwestycji.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec wakacji 2022 roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata