reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

01 2022

Blisko 7 mln zł dotacji na doposażenie szkół w regionie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBlisko 7 mln zł dotacji na doposażenie szkół w regionie - Grodzisk News


47 szkół podstawowych z dziewięciu okolicznych gmin otrzyma dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania. Łączna kwota dotacji to prawie 7 mln zł.


Projekt „E-usługi dla szkół w ramach ZIT” jako jedyny w całym naborze otrzyma całą alokację środków unijnych przeznaczonych na konkurs w wysokości 6,7 mln zł. Pieniądze trafią do 47 szkół z gmin: Nadarzyn, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Milanówek, Ożarów Mazowiecki, Pruszków, Stare Babice i Żyrardów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na co zostaną dokładnie przeznaczone? Cały projekt wart blisko 10 mln zł obejmuje m.in. zakup komputerów stacjonarnych i przenośnych, tabletów, drukarek i skanerów, projektorów i drobnego sprzętu komputerowego. Szkoły zostaną wyposażone w serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki do działań robotyczno-programistycznych. Ponadto do placówek edukacyjnych zostaną zakupione także pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne.

Zakupiony sprzęt zapewni możliwość realizacji działań edukacyjnych w formule zdalnej, a także umożliwi wprowadzenie nowoczesnych form nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Projekt „E-usługi dla szkół w ramach ZIT” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.