reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

12 2020

Blisko 40 zarzutów za włamania do obiektów telekomunikacyjnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP PruszkówBlisko 40 zarzutów za włamania do obiektów telekomunikacyjnych - Grodzisk News


Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Nadarzyna za włamania do obiektów centrali telekomunikacyjnych na terenie powiatów: grodziskiego, pruszkowskiego i warszawskiego-zachodnioego. Łącznie usłyszeli 37 zarzutów.


Pierwsza informacja dotycząca włamania do obiektu telekomunikacyjnego wpłynęła do komendy w Nadarzynie w listopadzie. Wtedy to ma terenie gminy Nadarzyn nieznani sprawcy ukradli przewody elektryczne. W trakcie zbierania informacji w sprawie okazało się, że takie włamania miały miejsce na terenie trzech powiatów: grodziskiego, pruszkowskiego i warszawskiego-zachodniego. Łupem sprawców padały m.in. przewody elektryczne, czy akumulatory.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dzięki zebranym informacjom policjantom udało się ustalić dwóch podejrzanych. – Kilka dni przed świętami, nadarzyńscy policjanci   zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26 lat. Jak wynika z ustaleń, skradzione przewody zostały sprzedane na skupie złomu w powiecie sochaczewskim – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. – Prowadzone przez policjantów czynności procesowe oraz zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przestawienie 26-latkowi 21 zarzutów, w tym 16 zarzutów kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu   oraz 5 zarzutów kradzieży.   Natomiast 24-letni mężczyzna usłyszał 16 zarzutów kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu – dodali policjanci.

Zatrzymani przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Za popełnione przestępstwa nawet na 10 lat mogą trafić do więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.