TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

07 2021

Blisko 30 przypadków wścieklizny na Mazowszu. Będzie akcja szczepienia lisów


Grodzisk News


foto: PixabayBlisko 30 przypadków wścieklizny na Mazowszu. Będzie akcja szczepienia lisów - Grodzisk News


Na Mazowszu, w okolicach Warszawy odnotowano w tym sezonie już 28 przypadków wścieklizny u zwierząt wolno żyjących. Są to przede wszystkim lisy, dlatego 8 lipca rozpoczną się szczepienia tych zwierząt.


reklama Grodzisk mazowiecki

– W dniach 8-31 lipca przeprowadzona zostanie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt na tych terenach – poinformował grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

–Przynęty nie można dotykać, zwierzęta jej nie podejmą jeżeli poczują zapach człowieka. W przypadku kontaktu ze szczepionką w kształcie krążka o kolorze brunatno-zielonym o zapachu rybnym, niezwłocznie prosimy skontaktować się z lekarzem medycyny – dodał.

Właściciele psów mają obowiązek zaszczepienia swojego pupila przeciwko wściekliźnie. Obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu podlegają psy powyżej 3. Miesiąca życia. Następne szczepienia nie mogą się odbywać rzadziej niż do 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.








Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis







📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.