reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

01 2023

Blisko 1700 zgłoszeń mieszkańców powiatu grodziskiego w Krajowej Mapie Zagrożeń


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Policjanci podsumowali zgłoszenia mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Funkcjonariusze z naszego powiatu odnotowali 1674 zgłoszenia.


Aplikacja KMZB funkcjonuje od 2016 r. i jedną z metod zbierania informacji o miejscach, w których mieszkańcy widzą potrzebę interwencji. Można ją obsługiwać za pośrednictwem telefonu lub komputera. Zgłoszenia trafiają bezpośrednio do policjantów, którzy albo sami podejmują interwencję albo przekazują informację do instytucji odpowiedzialnej za działania odpowiednie do zgłoszenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W minionym roku mieszkańcy powiatu grodziskiego za pośrednictwem KMZB zgłosili 1674 zagrożenia. Najwięcej, bo 1357 dotyczyło przekraczania prędkości. Ponadto 113 dotyczyło niewłaściwego parkowania, 75 nieprawidłowej infrastruktury drogowej i złej organizacji ruchu, a 30 – spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Wśród zgłoszonych policjanci z powiatu grodziskiego wyeliminowali 912 zgłoszeń. Pozostałe się nie potwierdziły lub wymagały interwencji innych służb lub instytucji. – Każde naniesione na mapę zagrożenie powoduje reakcję policjantów, którzy w ciągu najbliższych kilku dni są zobowiązani sprawdzić to miejsce, zweryfikować informację i przeprowadzić odpowiednie działania w celu   wyeliminowania istniejącego zagrożenia. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia komunikacji z policjantami także w 2023 roku – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Od początku tego roku odnotowano 36 zgłoszeń, które dotyczyły m.in. przekraczania prędkości na ul. Źródlanej w Radoniach, czy ul. Nadarzyńskiej w Kadach, a także nieprawidłowego parkowania na ul. Pileckiego.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy podkreślają, że KMZB nie służby do zgłaszania pilnych spraw. W przypadku potrzeby natychmiastowej interwencji należy dzwonić pod numer 112. Policjanci apelują również o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.