TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

03 2021

Blisko 1,6 km drogi do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBlisko 1,6 km drogi do przebudowy - Grodzisk News


Droga biegnąca przez pięć miejscowości na terenie gminy Jaktorów zostanie przebudowana. Urzędnicy ogłosili przetarg na modernizację ulicy Leśnej (Stare Budy, Międzyborów i Sade Budy) oraz Żytniej (Henryszew i Grądy).


Zamówienie zakłada rozbudowę istniejącej drogi. Ma ona polegać na wykonaniu jezdni o szerokości 5,5 metra oraz chodnika o szerokości dwóch metrów. Nawierzchnia jezdni ma być wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej, natomiast chodnik z szarej kostki brukowej. Siłą rzeczy rozbudowane zostaną też skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Ponadto w ramach zamówienia zostaną wybudowane przepusty pod drogą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak podano w dokumentacji, realizacja przedsięwzięcia zwiększy przepustowość ulicy poprzez zwiększenie szerokości pasów ruchu dla jednego kierunku jazdy. Poprawi też warunki poruszania się w rejonie skrzyżowań. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, którzy będą mieli wydzielony chodnik.

Kiedy droga będzie gotowa? Wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zadania od daty podpisania umowy. Jeżeli dość szybko uda się wyłonić firmę, która podejmie się zadania, to na jesieni mieszkańcy powinni się cieszyć nową nawierzchnią ul. Leśnej i Żytniej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A wszysto to po to by wójtowi z PO żyło się lepiej...

adam
27-03-2021 13:21
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.