TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2023

„Bilet turysty” KM  na ferie zimowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

„Bilet turysty” KM  na ferie zimowe - Grodzisk News


Wukadka ma podczas ferii „Przejazdy rodzinne”, Koleje Mazowieckie wprowadziły zaś na ten czas ofertę „Biletu turysty”. Propozycja KM obowiązywać będzie od 11 do 26 lutego, a można je kupić już teraz.


Bilet turysty jest biletem sieciowym ważnym przez trzy dowolnie wybrane dni w ciągu 10-dniowego terminu ważności, licząc od daty wydania lub wskazanej przez nabywcę. – Podczas zakupu wydawany jest także karnet, na którym należy dokonać legalizacji rozpoczęcia podróży każdego z trzech dni – podają Koleje Mazowieckie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Trzeba przy tym pamiętać, że jest to bilet imienny. Kosztuje 75 zł, a jego cena jest zryczałtowana i niezależna od odległości taryfowej. Od tej nie ma żadnych dodatkowych rabatów.

Oferta „Bilet Turysty” umożliwia nieograniczone przejazdy pociągami KM na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica. Upoważnia również do przejazdu na trasie PKP Modlin – Port Lotniczy Warszawa – Modlin autobusami lotniskowymi KM.

Dodatkowo w okresie ferii dla grup biorących udział w programie „Zima w mieście” przewidziano darmowe przejazdy „kaemkami” w ramach „Wspólnego biletu” w pierwszej oraz drugiej strefie.

–Aby grupa mogła korzystać z nieodpłatnych przejazdów, powinna posiadać prawidłowo wypełnioną Kartę bezpłatnego przejazdu środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie w ramach Warszawskiego Programu Lato/ Zima w Mieście. Ponadto, dzieci i młodzież muszą posiadać ważne legitymacje szkolne. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać także opiekun lub opiekunowie grup.  Z grupą dzieci i młodzieży do 10 osób bezpłatnie podróżować może 1 opiekun, z grupą  od 11 do 20 osób, 2 opiekunów, z grupą od 21 do 30 osób, 3 opiekunów, natomiast z grupą powyżej 30 osób, 4 opiekunów. Ponadto, nieodpłatny przejazd obejmuje również każdego opiekuna bądź asystenta dziecka z niepełnosprawnościami – poinformowały Koleje Mazowieckie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.