reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

06 2023

Bezpieczny długi weekend na drogach powiatu? Kilka dni wzmożonych kontroli


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.pl1 - Grodzisk News


Przed nami długi a wraz z nim wzmożony ruch na drogach. Pojawią się zatem także liczniejsze patrole drogówki pilnujące bezpieczeństwa na trasach naszego powiatu i całego garnizonu stołecznego.


Patroli należy się spodziewać zwłaszcza na głównych drogach, ale nie tylko. Funkcjonariusze zapowiadają, że nie będzie „taryfy ulgowej” dla piratów drogowych i gdy ktoś w sposób rażący naruszy przepisy i stworzy realne zagrożenie w ruchu drogowym, będzie musiał się liczyć z odebraniem prawa jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości, wyprzedzanie w miejscach zabronionych. Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy – poinformowała policja.

Nie będzie trafy ulgowej także dla kierowców, którzy wsiądą za kółko pod wpływem alkoholu. Należy spodziewać się licznych kontroli stanu trzeźwości. Policjanci będą też wyczuleni na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzać będą również czy podróżni w samochodach mają zapięte pasy, a dzieci jadą w fotelikach; z kolei czy piesi przechodzą przez jezdnię zgodnie z przepisami.

–Kontrole na drogach powiatu zaczynamy już dziś, 7 czerwca i potrwają do końca doby 11 czerwca, a nawet do rana w poniedziałek 12 czerwca – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
07-06-2023 16:53
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.