reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

08 2023

Bezpieczne przejścia za 250 tys. zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plBezpieczne przejścia za 250 tys. zł? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na budowę trzech wyniesionych przejść dla pieszych w mieście, a także montaż radarowych wyświetlaczy w Szczęsnem.


Do urzędu spłynęły jedynie dwie oferty, ale co ważne obie mieszczą się w zakładanym budżecie. Gmina zarezerwowała na ten cel 363 tys., a ta tańsza propozycja opiewa na niecałe 250 tys. zł. Druga propozycja jest z kolei na kwotę 333 tys. zł. Wygląda więc na to, że postępowanie powinno się udać rozstrzygnąć za drugim podejściem. Za pierwszym bowiem nie wpłynęła żadna oferta i postępowanie trzeba było unieważnić i ogłosić kolejne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie trzech wyniesionych przejść dla pieszych w Grodzisku oraz montaż wyświetlaczy prędkości przed jednym z przejść w Szczęsnem. Jeżeli chodzi o przejścia na terenie miasta, to wyniesione przejścia pojawią się na ul. Bałtyckiej (skrzyżowanie z ul. Garbarską), na ul. Westfala oraz na ul. Teligi (skrzyżowanie z ul. Rusałki). Przy wszystkich trzech przejściach pojawią się również balustrady zabezpieczające. Ponadto na ul. Orlej (skrzyżowanie z ulicami Drozda i Łagodną) w Szczęsnem mają zostać zainstalowane dwa radarowe wyświetlacze prędkości.

Wykonawca na realizacją zadania będzie miał 40 dni od daty podpisania umowy.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w Gminie Grodzisk Mazowiecki” współfinansowanego ze środków Programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, priorytet: III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.