reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

08 2023

Bezpieczne przejścia za 250 tys. zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plBezpieczne przejścia za 250 tys. zł? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na budowę trzech wyniesionych przejść dla pieszych w mieście, a także montaż radarowych wyświetlaczy w Szczęsnem.


Do urzędu spłynęły jedynie dwie oferty, ale co ważne obie mieszczą się w zakładanym budżecie. Gmina zarezerwowała na ten cel 363 tys., a ta tańsza propozycja opiewa na niecałe 250 tys. zł. Druga propozycja jest z kolei na kwotę 333 tys. zł. Wygląda więc na to, że postępowanie powinno się udać rozstrzygnąć za drugim podejściem. Za pierwszym bowiem nie wpłynęła żadna oferta i postępowanie trzeba było unieważnić i ogłosić kolejne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie trzech wyniesionych przejść dla pieszych w Grodzisku oraz montaż wyświetlaczy prędkości przed jednym z przejść w Szczęsnem. Jeżeli chodzi o przejścia na terenie miasta, to wyniesione przejścia pojawią się na ul. Bałtyckiej (skrzyżowanie z ul. Garbarską), na ul. Westfala oraz na ul. Teligi (skrzyżowanie z ul. Rusałki). Przy wszystkich trzech przejściach pojawią się również balustrady zabezpieczające. Ponadto na ul. Orlej (skrzyżowanie z ulicami Drozda i Łagodną) w Szczęsnem mają zostać zainstalowane dwa radarowe wyświetlacze prędkości.

Wykonawca na realizacją zadania będzie miał 40 dni od daty podpisania umowy.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w Gminie Grodzisk Mazowiecki” współfinansowanego ze środków Programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, priorytet: III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.