reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Bezpieczna woda dzięki nowym technologiom. Grodziski ZWiK z dużą dotacją na cyberbezpieczeństwo

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plBezpieczna woda dzięki nowym technologiom. Grodziski ZWiK z dużą dotacją na cyberbezpieczeństwo - Grodzisk News


W dobie rosnących zagrożeń w sieci, ochrona infrastruktury krytycznej staje się absolutnym priorytetem. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim wykonał właśnie ogromny krok w kierunku zapewnienia spokoju i cyfrowego bezpieczeństwa infrastruktury. Spółka podpisała umowę na znaczące dofinansowanie, które pozwoli skutecznie zabezpieczyć systemy dostarczające wodę do naszych kranów.


Grodziskie wodociągi pozyskał z Krajowego Planu Odbudowy dotację w wysokości ponad miliona dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych. Cały projekt ma jeden główny cel, którym jest budowa silnej odporności na cyfrowe ataki. To ważne, ponieważ współczesne wodociągi to już nie tylko rury i pompy, ale przede wszystkim zaawansowane sieci komputerowe, a ponadto element infrastruktury krytycznej.

Środki zostaną przeznaczone na gruntowną modernizację sprzętu komputerowego oraz systemów sterowania przemysłowego. W praktyce oznacza to lepszą ochronę urządzeń odpowiedzialnych za uzdatnianie wody pitnej, a także za bezpieczne i ciągłe odprowadzanie ścieków. Dzięki nowym zabezpieczeniom minimalizuje się ryzyko ewentualnych przerw w dostawach wody, które mogłyby zostać wywołane niepożądaną ingerencją z zewnątrz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowoczesna technologia to jednak tylko połowa sukcesu, dlatego zakład inwestuje również w kadrę oraz organizację pracy. Zaplanowano specjalistyczne szkolenia dla personelu technicznego i zarządzającego, aby pracownicy potrafili błyskawicznie i skutecznie reagować na wszelkie niepokojące zdarzenia w sieci. Równolegle wdrożone zostaną sprawdzone, międzynarodowe procedury bezpieczeństwa informacji, a cały system zarządzania przejdzie niezależne audyty.

Wodociągowcy podkreślają, że to długofalowa inwestycja, która ma chronić podstawowe usługi niezbędne do codziennego funkcjonowania każdego z nas. Inwestycja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Krajowego Planu Odbudowy:

Bezpieczna woda dzięki nowym technologiom. Grodziski ZWiK z dużą dotacją na cyberbezpieczeństwo - Grodzisk News


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Remont na Nadarzyńskiej zgodnie z planem. Drugi etap prac blisko finału

Prace modernizacyjne sieci wodociągowej przebiegają bez opóźnień, a realizacja inwestycji odbywa się dokładnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Tak wynika z informacji przekazany przez grodziski zakład wodociągów i kanalizacji. To ważna wiadomość dla osób, które na co dzień mieszkają i przemieszczają się w tym rejonie miasta.

Kiedy ruszy tężnia w Grodzisku? Już wiemy!

Tegoroczna wiosna niespiesznie zdaje się przynosić nam ciepłe i słoneczne dni. Postanowiliśmy jednak sprawdzić, kiedy Grodzisk zamierza rozpocząć tegoroczny sezon tężni solankowej. I już to wiemy!

Nowa kuchnia gminna w Grodzisku. Jest następny krok do zdrowego żywienia dzieci [ZDJĘCIA]

Grodzisk od miesięcy konsekwentnie pracuje nad zmianą systemu żywienia w szkołach. Trzonem nowego mechanizmu przygotowywania posiłków dla dzieci są szkoły gminne działające w tychże placówkach, a gmina właśnie poinformowała o starcie kolejnej – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 1 przy ulicy Zielony Rynek oficjalnie uruchomiono nowoczesną kuchnię gminną.

„Czy te oczy mogą kłamać – ależ tak”. Wiemy, kto wygrał bilety na koncert!

Już 18 kwietnia w w sali widowiskowej grodziskiego CK Mała Orkiestra Nostalgiczna w towarzystwie świetnych wokalistów Beaty Andrzejewskiej i Jacka Makowskiego przeniesie publikę w świat prawdziwych muzycznych szlagierów „Czy te oczy mogą kłamać – ależ tak”. My już wiemy, kto zdobył podwójne zaproszenie na koncert! Szczegóły na dole artykułu. Zachęcamy również przeczytania zapowiedzi wydarzenia w formie wywiadu.

Grodziski ZWiK uruchomił kolejne „źródełko”. To nie koniec?

Grodziski zakład wodociągów i kanalizacji nie zwalnia tempa w temacie tworzenia kolejnych zdrojów wody pitnej w miejscach publicznych. Po uruchomieniu „źródełek” w Parku Skarbków, a następnie na Stawach Walczewskiego. Teraz trzeci obiekt uruchomiono przy ul. Bałtyckiej.

WKD zamyka odcinek do centrum. Poważne utrudnienia w najbliższy weekend

Od kilku dni na torach Warszawskiej Kolei Dojazdowej trwa kolejny etap prac, który wymusił wprowadzenie ograniczeń w ruchu i komunikację zastępczą. W najbliższy weekend (18–19 kwietnia) kolejarze wprowadzą jeszcze dodatkowe ograniczenia...

Jutro zamkną główną ulicę w Podkowie. Będą spore utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji

Jest termin rozpoczęcia robót drogowych na głównym ciągu komunikacyjnym w Podkowie Leśnej – ulicach Brwinowskiej i Jana Pawła II. Mają one ruszyć już jutro, a kierowcy powinni się przygotować na spore utrudnienia.

Dzień Ziemi w Żabiej Woli

W ostatnią sobotę kwietnia w Żabiej Woli odbędzie się wydarzenie, które będzie okazją do wspólnego działania na rzecz środowiska, a także do zdobycia praktycznej wiedzy ekologicznej – Dzień Ziemi.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.