19 11 2019

Benedykciński: Za dwa tygodnie podpisanie umowy na budowę hali

19.11.2019, godz.: 19:30
Benedykciński: Za dwa tygodnie podpisanie umowy na budowę hali
fot. Wizualizacja

Blisko miesiąc temu – 24 października – Grodzisk otworzył oferty w przetargu na budowę centrum aktywizacji przy ul. Sportowej. Choć procedura weryfikacji ofert i formalnego wyboru wykonawcy trwa dość długo, to z pierwszej ręki wiemy, że sprawa jest już w zasadzie przesądzona.

Spośród 10 ofert jedna – z braku możliwości otwarcia pliku – nie została odczytana. Pozostałe dziewięć pod względem ceny wahały się od przeszło 82 mln zł – najwyższa, do nieco ponad 60 milionów – najniższa. Złożyła ją firma Skanska, a więc solidny gracz na rynku budowlanym.

Wprawdzie oferta przewyższa o dwa miliony z okładem kwotę wpisaną w przetargu jako budżet inwestycji, ale… – Jesteśmy przygotowani na wybór oferty na tym pułapie kwotowym, ponieważ z kosztorysu inwestorskiego wyszło nam około 61 milionów złotych. Jeżeli oferta przejdzie weryfikację formalną, to jeszcze w tym roku będziemy mogli rozpocząć inwestycję. Przed zimą pewnie zdążymy tylko i aż podpisać umowę oraz wprowadzić wykonawcę na plac budowy. Najważniejsze jednak, że jesteśmy blisko wyłonienia wykonawcy – mówił nam w październiku Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

W dzisiejszej rozmowie złożył już konkretną deklarację. – Wykonawca zostanie wybrany lada dzień i wówczas pojawi się stosowne obwieszczenie. Mogę powiedzieć, że za około dwa tygodnie podpiszemy umowę na realizację inwestycji – zdradził włodarz.

Przypomnijmy. Wielkość podstawowej funkcji sportowej ma pozwalać na obsługę około 200 osób trenujących, około 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Na arenie o powierzchni 2002 mkw znajdą się pola do gry w siatkówkę, koszykówkę, do piłki ręcznej oraz nożnej. Będzie można ją również podzielić na trzy niezależne pola do gry, z własnym oświetleniem, oddzielone od siebie piłkochwytami. W budynku znajdą się także pomieszczenia techniczne, szatnie, toalety. Istniejący skatepark zostanie rozebrany, w tym miejscu będzie trawnik, ale zostanie zrealizowany w w przyszłości w drugim etapie. a zimą. Podobnie będzie z paradą planet „Mały Kopernik” – szeregiem mniejszych placów pod chmurką z atrakcjami edukacyjno-oświatowymi w tym makietą układu słonecznego z lokalizacją planet.

Specyfikacja przetargu mówi również o rozbiórce istniejących obiektów, wykonaniu łącznika hali ze szkołą, demontażu skateparku. Wreszcie – o zagospodarowaniu terenu w bezpośrednim otoczeniu budynku hali sportowej wraz z drogą pożarową, wjazdów od ulic Sportowej i Dalekiej, parkingu dla samochodów osobowych od strony terenu szkoły podstawowej, parkingu dla autobusów, placu dostaw i innych nawierzchnie utwardzone zaznaczone w dokumentacji projektowej dla zakresu w pierwszym etapie inwestycji.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec wakacji 2022 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.