reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

04 2021

Benedykciński: Wybierzemy wykonawcę przebudowy szkoły


Grodzisk News


foto: ArchiwumBenedykciński: Wybierzemy wykonawcę przebudowy szkoły - Grodzisk News


Od trzech tygodni po otwarciu ofert trwa formalno-merytoryczna weryfikacja propozycji przetargowych na przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bartniaka w Grodzisku. W dzisiejszej rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział, że wykonawca zostanie wybrany.


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk zamierza na to zadanie przeznaczyć maksymalnie 5 mln zł, podczas gdy oferta najkorzystniejsza cenowo opiewa na niespełna 4,9 mln zł. Złożyła ją miejscowa firma WIG – DAR Dariusz Kozłowski. Pozostałe przekraczają próg pięciu milionów. Niektóre o kilkaset tysięcy, inne bardziej znacząco, a najwyższa sięga prawie ośmiu milionów.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Oferta zostanie wybrana po zakończeniu wszystkich kwestii formalnych. Trzeba jeszcze chwilę poczekać na oficjalne ogłoszenie tego faktu w biuletynie, ale bez wątpienia wyłonimy wykonawcę – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Przypomnijmy zatem na czym polegać ma inwestycja. nastąpi przebudowa i rozbudowa gmachu od strony północno–zachodniej. Na piętrze pojawi się sześć dodatkowych sal lekcyjnych, obecne klatki schodowe zastąpi nowa, dostosowana do najnowszych standardów przeciwpożarowych. Wyposażona będzie w windę, która zapewni osobom niepełnosprawnym dostęp na obie kondygnacje szkoły.

Gruntownie zmodernizowane zostaną łazienki dla uczniów, zaprojektowano je również dla osób niepełnosprawnych oraz dla personelu szkoły. Na parterze w skrzydle dwukondygnacyjnym zaprojektowano gabinet pedagoga, gabinet pielęgniarki, a w związku z większą liczbą uczniów i nauczycieli dodatkowe pomieszczenie szatni oraz pokój nauczycielski. Przebudowa obejmie też m.in. szatnię, wiatrołap, portiernię.

Budynek zostanie docieplony w części już istniejącej oraz tej, która będzie nadbudowana. Nowa część będzie miała prawie 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Całość tego etapu inwestycji (kolejny przewiduje m.in budowę sali gimnastycznej) ma zostać ukończona do 31 sierpnia 2022 roku.

– W okresach przerw wakacyjnych 2021 r i 2022 r oraz w okresach ferii zimowych i wiosennych szkoła będzie wyłączona z użytkowania. Wykonawca będzie mógł prowadzić roboty na zewnątrz oraz w istniejącym budynku bez żadnych ograniczeń /za wyjątkiem ograniczeń wynikających z ogólnie obowiązujących przepisów/. W tym czasie będą mogły być wykonywane wszystkie roboty objęte zamówieniem, przy czym wykonawca będzie mógł rozpoczynać tylko te roboty, które zostaną zaawansowane w zakresie umożliwiającym normalne rozpoczęcie zajęć szkolnych po przerwie. Przed dniem rozpoczęcia zajęć szkolnych wykonawca jest zobowiązany do dokonania na swój koszt wszelkich napraw ścian, posadzek, sufitów po wykonanych instalacjach, wymianie drzwi, okien itp. wraz z miejscowym uzupełnieniem powłok malarskich, właściwych zabezpieczeniem przerwanych robót itp. W okresach tych Wykonawca na swój koszt zorganizuje nieprzerwaną ochronę własnych robót i ochronę obiektów szkoły przez całą dobę przez profesjonalną firmę świadczącą usługi w tym zakresie. Wykonawca ma ograniczyć hałas na budowie poprzez wykonywanie robót hałaśliwych po godzinach funkcjonowania szkoły, tj. od 17:00 do 8:00 lub w dni wolne – czytamy w specyfikacji zamówienia.

W trakcie roku szkolnego zajęcia muszą odbywać się normalnie, dlatego wówczas wykonawca będzie mógł prowadzić prace na zewnątrz obiektu.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A drogi też poszerzycie, bo przez te ciasne dróżki nie można przejechać z jednego końca mieściny w drugą? Uwarunkowania dróg nieadekwatne do ściąganej liczby ludności. Stąd zapchana mieścina, korki i smog no i choroby dróg oddechowych alergiczne i poważniejsze płuc. Koło Mediateki zawsze się stoi, nawet teraz w pandemii, kiedy dzieci nie chodzą do szkół. A po pandemii dalej na drogach będzie to samo plus korki extra. Brawo!
zara


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.