19 02 2020

Benedykciński: Uruchomienie Suntago to sukces dla całego regionu

19.02.2020, godz.: 15:34
Benedykciński: Uruchomienie Suntago to sukces dla całego regionu
Fot. GrodziskNews.pl

Nie tylko my mieliśmy wczoraj przyjemność gościć w podwojach Suntago Wodnego Świata. Był tam także m.in. burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. Zapytaliśmy go o wrażenia z wizyty w obiekcie.

Włodarz przyznał, że park wodny robi wielkie wrażenie. – To fantastyczne miejsce do wypoczynku i rekreacji na najwyższym poziomie. Spełnia najwyższe standardy i myślę, że nigdzie w Europie nie powstydzimy się go – podkreśla Grzegorz Benedykciński. – Bardzo się cieszę i gratuluję burmistrzowi Kurkowi, z którym znam się od lat. To duży sukces dla jego gminy, ale także dla gmin sąsiednich, w tym naszej. Zyskujemy doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji, do którego można dojechać w 20 minut – dodaje.

Burmistrz twierdzi, że słowa uznania należą się również inwestorowi. – Mógł przeprowadzić do przedsięwzięcie w silniejszych ekonomicznie i gospodarczo miejscach w Europie, a jednak postawił na Polskę. W tym kontekście budowa Suntago to nie tylko sukces dla regionu, lecz ogólnie dla kraju – mówi nam Benedykciński.

Burmistrz nie wykluczył również zorganizowania linii autobusowej dowożącej mieszkańców do Suntago, ale… – Szczerze mówiąc nie sądzę, by była taka potrzeba, bo można przewidywać, że mieszkańcy będą pewnie korzystać z parku jeden albo dwa razy w miesiącu. Ale jeśli będzie wśród ogółu wola powołania takiego połączenia, to się do tego przymierzymy – zaznacza Benedykciński.

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Benedykciński: Uruchomienie Suntago to sukces dla całego regionu”

 1. JSC pisze:

  Ogół nie będzie za bardzo zainteresowany dojazdem do Suntago, ale do Mszczonowa już jakiś kolektyw się znajdzie… a dłuzszej perspektywie ciekawym pomysłem byłaby linia WKD CPK WKD-Grodzisk Mazowiecki (albo jego bliskie otoczenie z dojazdem z już istniejącej infrastruktury)-Suntago WKD. Skomunikowanie na tej linii ma szansę na bycie komercyjnym hitem.

 2. rbogucki pisze:

  To sukces burmistrza Kurka, który kolejny raz pokazał skuteczność. Benek postawił na szemrane towarzystwo i zamiast parku rozrywki będą kolejne magazyny i rozjeżdżana przez Tiry północna część gminy. Za to ilościa nagród nasz burmistz przebił swojego odpowiednika z Mszczonowa, a że duże nakłady na reklamę, PR itp mu w tym pomogły…

  • JSC pisze:

   Biorąc pod uwagę, że wziąć tak skomunikowane jak Mszczonów i je rozwinąć jako tako już (nie mówię już o Suntago czy nawet geotermii) jest sukcesem, trzeba przyznać, że Kurek to debeściak. Jednak nie zabieraj Benedyktyńskiemu sukcesów:
   – szpital świetnie się rozwija
   – nie dawno powstała tu akademia tenisowa Radwańskiego (z tych Radwańskich)
   – jest budowana akademia piłkarska Legii
   A z kolei sąsiedztwo Suntago też będzie miało swoje minusy… i sądzę, że o uciążliwości porównywalnej z strefą przemysłowo-logistyczną. A po prawdzie, przed końcówką 2017 wg. powszechnej wiedzy CPK miało się mieścić nie w Baranowie tylko u nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata