14 10 2020

Benedykciński: Przygotowania do budowy obwodnicy w toku

14.10.2020, godz.: 13:37
Benedykciński: Przygotowania do budowy obwodnicy w toku

Trwają prace przygotowujące teren do rozpoczęcia prac wykopowych przy budowie zachodniej obwodnicy Grodziska. Sprawdzamy na jakim są etapie.

27 sierpnia podpisano umowę na bodaj najważniejszą inwstycję drogową w Grodzisku od kilkunastu lat. Kosztem ponad 145 mln zł zrealizuje ją firma Strabag.

Budowa ma duże znaczenie komunikacyjne. Pozwoli na odciążenie centrum miasta poprzez przejęcie ruchu generowanego przez zjazd z autostrady A2. Inwestycja zakłada budowę trzech mostów nad drogą gruntową w pobliżu węzła autostradowego, nad torami kolejowymi oraz rzeką Mrowną.

Wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk” do drogi województwa nr 579 na terenie Kałęczyna. W ciągu tej trasy zostanie przebudowana, infrastruktura podziemna i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Powstaną też drogi dojazdowe. Planowany termin oddania inwestycji to koniec 2022 roku.

Całkowity koszt inwestycji to 145,5 mln zł, z czego 116 mln zł to środki unijne przyznane Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Warszawie przez samorząd województwa mazowieckiego.

Właściwą budowę poprzedzają jednak prace przygotowawcze.
– Od dnia podpisania umowy prace idą naprawdę szybko. Na razie działania koncentrują się na wycince drzew wzdłuż planowanej inwestycji; przesuwaniu ogrodzeń posesji; regulacji instalacji podziemnych – mówi nam Grzegorz Bendykciński, burmistrz Grodziska.

– Wszystkie te prace służą przygotowaniu do prac wykopowych, które również powinny ruszyć zgodnie z planem – dodaje włodarz.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Benedykciński: Przygotowania do budowy obwodnicy w toku”

  1. Rafał pisze:

    Super. Wszyscy czekamy z utęsknieniem na wybudowanie tej obwodnicy. Najlepsza decyzja inwestycyjna dla Grodziska Mazowieckiego w ostatnich latach.

  2. Anonim pisze:

    ciagnie się jak flaki nic nie robia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.