29 10 2019

Benedykciński: Przetarg na przedszkola później. Priorytetem szkoła w Szczęsnem

29.10.2019, godz.: 19:35
Benedykciński: Przetarg na przedszkola później. Priorytetem szkoła w Szczęsnem
Fot. Pixabay

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński w rozmowie z nami podkreślił, że przedszkola przy ul. Okrężnej w Grodzisku oraz w Szczęsnem poczekają na realizację. Najpierw gmina w tej ostatniej miejscowości wybuduje szkołę.

Grodzisk przygotowuje się do dużych inwestycji w oświatę – budowy szkoły podstawowej i przedszkola w miejscowości Szczęsne oraz przedszkola przy ul. Okrężnej w Grodzisku. W założeniu ten ostatni obiekt ma pomieścić 250 przedszkolaków i 50 dzieci w wieku żłobkowym. Również 250 dzieci ma przyjąć przedszkole w Szczęsnem, zaś planowana do budowy szkoła przy ul. Orlej pomieści 24 klasy uczniów: dziewięć z nich ma być przeznaczonych dla klas 1–3, a piętnaście kolejnych – dla 4–8.

Kiedy można się spodziewać przetargów na te zadania? – Na pewno w pierwszej kolejności będziemy budować szkołę w miejscowości Szczęsne i jako pierwszy zostanie ogłoszony przetarg właśnie na tę inwestycję. Postępowanie prawdopodobnie ogłosimy jeszcze w tym, a najpóźniej na początku przyszłego roku. Dopiero jak ta inwestycja będzie na zaawansowanym etapie i pozwolą na to środki finansowe, to ogłosimy przetarg na przedszkole w Szczęsnem. Na razie jednak aż tak przedszkoli nam nie brakuje, owszem są potrzebne, ale najbardziej potrzebujemy szkoły – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Co do przedszkola na ul. Okrężnej, to wciąż nie ma decyzji kiedy ten przetarg ogłosimy – dodaje.

W jakim terminie gmina planuje uruchomić szkołę w Szczęsnem? – Mamy dylemat czy się spieszyć do września 2021 r., czy dać czas wykonawcy do września 2022 r., ale to najpóźniej. Prawdopodobnie będzie to jednak ta pierwsza opcja – podkreśla burmistrz Benedykciński.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata