09 05 2019

Benedykciński: Przetarg na budowę remizy w czerwcu

09.05.2019, godz.: 14:33
Benedykciński: Przetarg na budowę remizy w czerwcu
fot. GrodziskNews

Przy okazji okazji rozstrzygających się właśnie przetargów na projekty przebudowy remiz OSP w Kłudnie Starym i Książenicach (więcej: tutaj) nasuwa się pytanie o planowaną budowę strażnicy w Grodzisku. Postanowiliśmy sprawdzić, czy sprawa ewoluowała od lutego, gdy ostatnio o tym pisaliśmy.

Pytania o to, kiedy wystartuje planowana od dłuższego czasu budowa strażnicy w Grodzisku pojawiają się regularnie. Dotychczas jednak plany i zapowiedzi nie nie przekuwały się w konkretne działania inwestycyjne.

Zapewnienia włodarzy sprzed blisko trzech miesięcy pozwalają jednak wierzyć, że w tym roku inwestycja wreszcie ruszy. Zdają się to potwierdzać dzisiejsze słowa burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. – Tak jak mówiłem poprzednio, przebrnęliśmy przez kłopoty dokumentacyjne, projektowe. Wciąż jednak czekamy na wydanie pozwolenia na budowę, bez którego nie możemy ogłosić przetargu – wyjaśnia grodziski włodarz.

Ale… – Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu ogłosimy przetarg. Szacując czas potrzebny do rozstrzygnięcia postępowania plus około 12 miesięcy potrzebnych na wykonanie inwestycji, możemy zakładać, że strażnica będzie gotowa w grudniu 2020 roku, przed gwiazdką – dodaje Benedykciński.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.