reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

09 2017

Benedykciński: Port lotniczy nie powinien być uciążliwy dla Grodziska


Grodzisk News


Benedykciński: Port lotniczy nie powinien być uciążliwy dla Grodziska - Grodzisk News


Wieść o wyborze lokalizacji dla Centralnego Portu Lotniczego w gminie Baranów wywołała szeroką dyskusję wśród naszych czytelników. Żywo zainteresowani tematem są mieszkańcy zarówno samego Baranowa, jak i sąsiednich gmin, z największym w naszym powiecie Grodziskiem na czele. O komentarz w sprawie rządowych decyzji poprosiliśmy więc burmistrza Grzegorza Benedykcińskigo.


REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W kontekście Grodziska pojawia się pytanie, czy w związku z budową lotniska, choćby część tej gminy znajdzie się w obszarze ograniczonego użytkowania. Oznaczałoby to bowiem możliwość ubiegania się o odszkodowania mieszkańców danej strefy. O ile w przypadku Baranowa sprawa wydaje się oczywista, o tyle w kwestii Grodziska ? nie jest już tak jasna. Przynajmniej na razie.

? Muszę otwarcie powiedzieć, że taka decyzja ze strony rządu była dla nas niespodziewana. Wcześniej przez całe miesiące nie podjęto z nami, czyli z samorządami, żadnych rozmów w tej sprawie. Decyzja jest dla nas zatem niespodziewana. Potrzebujemy trochę czasu, aby dokładnie zorientować się w prawnych i proceduralnych niuansach tego posunięcia. Wtedy też będziemy mogli ocenić ewentualne reperkusje dla Grodziska ? mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński. ? Tak, na gorąco, nie wydaje mi się jednak, by dla naszych mieszkańców były odczuwalne większe uciążliwości. Tak czy owak, musimy to dokładnie sprawdzić i wówczas przekażemy stosowną informację ? dodaje.

Zdaniem włodarza plany budowy lotniska nie zahamują także sprawy zachodniej obwodnicy Grodziska. ? Wręcz przeciwnie. Przy takim przedsięwzięciu, jak lotnisko walczy się o to, by jak najwięcej dogodnych węzłów komunikacyjnych budować, a nie usuwać z planów. Sprawie obwodnicy może to tylko pomóc ? twierdzi Benedykciński. ? Jesteśmy na ostatniej prostej procedur, których zakończenie pozwoli ogłosić przetarg na obwodnicę ? dodaje.


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz

Jeśli pasy będą w kierunku wschód-zachód, czyli typowo, to Grodzisk nie będzie miał problemu. Bardziej Sochaczew.
https://www.google.pl

Wojciech Borkowski
20-09-2017 12:33

Szanowny Pan Burmistrz kpi czy o drogę pyta? Jakim cudem dla Grodziska lotnisko w Baranowie mogłoby nie być uciążliwe? Ekranami zasłonią? Na szczęście to nie żadne plany, tylko bredzenie przerażonych pisowców, żeby" ciemny lud" miał o czym dyskutować zamiast bronić niezależności sądów jak niepodległości. A obwodnica? Pamiętam, 16 lat temu miano budować południową - dawno już po niej, bo wszystkie prawie grunty są zabudowane. Zachodnia miała istnieć już kilka lat temu. Takie to plany i takie to realizacje. Luzik.

Melchior
20-09-2017 12:44

Nasz burmistrz od 20 lat jest 'na ostatniej prostej' z budową obwodnicy. I nie jest to w żadnym stopniu żaden hejt w jego kierunku, zdaję sobie sprawę z tego, że miasto bardzo się zmieniło za jego rządów, ale w tym jednym przypadku powinien się w końcu przyznać do porażki i przestać w kółko obiecywać powstanie obwodnicy. Już chyba i tak nikt w to nie wierzy.

Od małego WGM
20-09-2017 13:30

pokaż wszystkie komentarze (34)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.