28 10 2019

Miejski Sylwester bez fajerwerków

28.10.2019, godz.: 15:33
Miejski Sylwester bez fajerwerków
Fot. Pixabay

Władze Grodziska przychyliły się do woli większości mieszkańców, którzy wypowiedzieli się w ankiecie dotyczącej nadchodzącego Sylwestra. Aż 62 proc. osób było przeciwko fajerwerkom podczas miejskiej imprezy sylwestrowej.

Tradycja odpalania fajerwerków na przywitanie nowego roku jest bardzo stara, ale w ostatnich latach obserwujemy trend odchodzenia od takiej formy. Zamiast huków i wystrzałów coraz więcej samorządów decyduje się na np. pokaz laserów, aby nie niepokoić zwierząt. W minionych dwóch latach nie „strzelał” np. Grodzisk, choć spora część grodziszczan nie była tym zachwycona, a ubiegłoroczny pokaz laserów niezbyt spodobał się mieszkańcom.

W tym roku miasto chcąc poznać opinię mieszkańców zanim zabierze się za organizację tegorocznego Sylwestra opublikowało specjalną ankietę, w której zapytano mieszkańców: „Czy w Grodzisku Mazowieckim sylwestrowej imprezie powinien towarzyszyć pokaz fajerwerków?”. W ankiecie wzięło udział aż 8,4 tys. osób. Większość, bo 62 proc. ankietowanych opowiedziała się przeciw fajerwerkom.

Co w takim razie zrobi miasto?a – Słuchamy głosu mieszkańców i w tym roku na Sylwestra fajerwerków nie będzie. A co zamiast nich? Wciąż szukamy jakiejś atrakcyjnej alternatywy, która mogłaby spodobać się mieszkańcom – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata