16 10 2020

Benedykciński: Grodziskie targowisko pozostaje otwarte

16.10.2020, godz.: 14:38
Benedykciński: Grodziskie targowisko pozostaje otwarte
fot. GrodziskNews

Wprowadzenie przez rząd koronawirusowych obostrzeń i ograniczeń (o których pisaliśmy tutaj) sprowokowało mieszkańców do pytań o funkcjonowanie grodziskiego targowisko. Burmistrz oświadczył jednak, że targowica będzie działać normalnie, dopóki nie zapadną inne decyzje „na szczeblu rządowym”.

Grodzisczanie mają świeżo w pamięci poprzedni lockdown, który skutkował właśnie zamknięciem targowiska. A wkrótce zamknięcie stało się przedmiotem sporów samych mieszkańców. Gdy rząd rozluźnił i dopuścił ponowny handel część grodzczan krytykowała decyzję burmistrza o podtrzymaniu zamknięcia, inni ją popierali.

Tym razem burmistrz od razu wydał oświadczenie. – Szanowni Mieszkańcy, w związku z licznymi pytaniami informuję, że nie planujemy zamknięcia targowiska miejskiego. Jeśli decyzja o zamknięciu targowisk zapadnie na szczeblu rządowym, to oczywiście będziemy musieli się do niej zastosować. Zapewniam, że dołożymy wszelkich stań, abyście Państwo mogli dokonywać zakupów w bezpieczny sposób – czytamy.

Jednocześnie włodarz zaapelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. – Apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zarówno przez kupujących, jak i sprzedających – noszenie maseczek, zachowanie dystansu, dezynfekcję dłoni. Liczę na Państwa zrozumienie i współpracę – stwierdził Grzegorz Benedykciński.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Benedykciński: Grodziskie targowisko pozostaje otwarte”

  1. mieszkaniec pisze:

    Zostaje otwarte do czerwonej strefy. Znakezlibysmy sie w niej juzw przyszla sobote. Czy to z tego powodu – zebysmy sie tam nie znalezli – przestaly byc publikowane bezprawnie dane sanepidu grodziskiego nt zakazen? Ostatnie dostepne da z 14.10.2020. Probujecie nie tylko ukryc dramatycznie zle dane przed mieszkancami ale byc moze rowniez podawac zmanipulowane dane do GIS. Takie tu sa sposoby na tuszowanie niewygodnych informacji? Zamknac sanepid i nie ma problemu? Ps: PSSE Sochaczew przejal zadania naszego sanepidu ale danych nie publikuje na temat grodziska. W koncu o to chodzilo Panie Burmistrzu, prawda?

  2. Mapi pisze:

    Mądra decyzja. Lepiej robić zakupy w otwartej przestrzeni niż w zamkniętych ciasnych sklepach

  3. szu pisze:

    Wyladujemy za moment w czerwonej strefie i targ bedzie trzeba zamknac. TAka sytuacja to efekt dzialan, a raczej jego braku burmustrza i jego ekipy. Ale burmistrz juz kilka dni temu zapowiedzial kto bedzie winny… rzad :) za to ze nie udalo mu sie zrobic darmowych szczepien na grype dla seniorow tez obwinil juz w zasadzie rzad. Jakos wszystkim dookola sie udalo – zrobic szczepienia (np milanowek), uniknac czerwonej strefy za pare dni (pruszkow, zyrardow). I tak tutaj bylo zawsze ze wszystkim. Co zlego to nie tu, a jesli jyz to nie burmistrz i jego swita sa winni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.