TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

03 2021

Benedykciński: Decyzja o ograniczeniach była słuszna


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBenedykciński: Decyzja o ograniczeniach była słuszna - Grodzisk News


Dzisiejsze dane Ministerstwa Zdrowia są rekordowe w skali powiatu grodziskiego. To zaś prowokuje pytanie czy grodziska gmina zamierza przedłużyć lokalne obostrzenia wprowadzone do 14 marca. Zapytaliśmy o to dziś burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego.


reklama Grodzisk mazowiecki

Włodarz zapewnił jednak, że przedłużenia obostrzeń na razie nie będzie. – Zgodnie z zapowiedziami po 14 marca wracamy do otwarcia obiektów sportowych, świetlic, placów zabaw oraz instytucji kultury, ponieważ ewentualne efekty naszych obostrzeń będą widoczne dopiero pod koniec przyszłego tygodnia – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Mimo że zdania co do decyzji o "grodziskim lockdownie" są wśród mieszkańców bardzo podzielone, to burmistrz uważa ją za słuszną. – Widząc jak rośnie skala zakażeń musieliśmy podjąć działania w zakresie, w którym mogliśmy jako gmina to zrobić. Nie chcę, żeby kiedyś ktoś powiedział, że burmistrz mógł zadziałać, a siedział z założonymi rękami. I przez to umierali ludzie – zaznaczył Benedykciński.

Jak wyjaśnia liczba zakażeń w Grodzisku bezwzględnie wzrosła. – Nie można powiedzieć, że liczby zakażeń były wyższe, bo i wyższe były liczby testów. Poprosiłem Sanepid o szczegółowe wyliczenie tygodniowe i okazało się, iż przy porównywalnej liczbie wykonywanych u nas testów, co wcześniej, wskaźniki zakażeń teraz są dużo wyższe. Dlatego decyzja o wprowadzeniu ograniczeń była słuszna – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

PISZE PAN BURMISTRZ, ŻE DECYZJA O OGRANICZENIACH BYŁA SŁUSZNA, TO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ DLACZEGO OD DNIA 8 MARCA 2021 R RUSZYŁY W MALWIE DZIENNE WARSZTATY DLA SENIORÓW. WOŻĄ ICH ODWOŻĄ SKUPISKO KILKU OSÓB. CZY TU NIE MA OBAWY O ZARAŻENIE- MYŚLĘ ŻE NA PEWNO JEST, PRZECIEŻ TO SĄ OSOBY STARSZE I NIE WSZYSCY ZASZCZEPIENI.
A PLACE ZABAW NA POWIETRZU DLA DZIEC SIĘ POZAMYKAŁO.

ABC
11-03-2021 13:36

Panie Burmistrzu,nie zawsze się z Panem zgadzam, ale tym razem tak. Słuszna decyzja. Proszę jeszcze pomyśleć o zamknięciu targu.

Olka
11-03-2021 13:52

Należy jeszcze zamknąć targ !!!!!

Anka
11-03-2021 14:18

pokaż wszystkie komentarze (36)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.