TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

25

05 2021

Benedykciński: Coraz bliżej rozbiórki starej fabryki na Harcerskiej


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBenedykciński: Coraz bliżej rozbiórki starej fabryki na Harcerskiej - Grodzisk News


Wracamy do sprawy rozbiórki budynku starej fabryki przy ul. Harcerskiej. Choć ze względów formalno-prawnych temat długo tkwił w martwym punkcie, to teraz pojawia się nadzieja, że niebawem właściciel nieruchomości wyburzy fabrykę.


Władze miasta od kilku ładnych lat próbują usunąć z mapy miasta zrujnowany budynek, usytuowany de facto w sąsiedztwie centrum kultury. Nierzadko był on miejscem spotkań miłośników mocnych trunków, interwencje straży miejskiej stały się niemal codziennością. Problem w tym, że obiekt stanowi prywatną własność, a jego niegdysiejsi właściciele nie byli zainteresowani jego sprzedażą, prawdopodobnie ze względu na zadłużenie. Ostatecznie teren udało się sprzedać na przełomie 2012 i 2013 roku, a gmina rozpoczęła wówczas negocjacje z nowym właścicielem. Cel był jasny: doprowadzić wreszcie do rozbiórki obiektu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Kolejne lata upłynęły gminie na negocjacjach z właścicielem. Jak przyznaje burmistrz Grzegorz Benedykciński, były one trudne i czasochłonne. Ale dziś wiele wskazuje na to, że przyniosły pożądany efekt. – Ważnym elementem na drodze do porozumienia z właścicielem nieruchomości była aktualizacja plan zagospodarowania przestrzeni gminy. Obecnie takie opracowanie już mamy. Zawarliśmy w nim zapisy, które pozwolą wyburzyć obiekt i wybudować inny, licujący z otoczeniem i polityką przestrzenną gminy. Na pewno nie będzie to supermarket – zastrzega włodarz.

–Mamy zapewnienie od właściciela, że przygotowuje projekt nowego budynku, a w następnym kroku będzie mógł rozpocząć wyburzanie starej fabryki – dodaje Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

I cyk w to miejsce dwa apartamentowce, oczywiście bez parkingów.
Coraz bardziej irytuje mnie mieszkanie w Grodzisku, kiedyś sporo przestrzeni, a teraz każdy skrawek nieużytków mamy zabudowany sypialniami Warszawy.

od 40 lat grodziszczanin
26-05-2021 09:08

Masz rację. Nie sądzę żeby powstało coś innego.

z11
26-05-2021 19:01

Ciekawe jaki udział ma w tym nasz burmistrz

Gustawo
27-05-2021 15:58

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.